Extraliga v Bojkovicích

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 10. 06. 2002 (2446 přečtení)
Jelikož se zde pořádala extraligová soutěž poprvé, všichni byli jistě zvědaví, jak se pořadatelé tohoto úkolu zhostí. Za zamračeného dopoledne se do Krhova, kde se soutěž fyzicky konala, se sjelo 35 družstev mužů a 9 družstev žen.
       Soutěžilo se na travnatém hřišti, prostor kolem základny byl vybetonovaný. Od stroje první dvě hadice B byla trať mírně z kopce, od rozdělovače pak do kopce.


Jako první nastoupili tradičně kluci z Letohradu Kunčic, kteří nasadili čas 18,25 podobně jako v Brněnci. Jelikož ani jejich útok nebyl dokonalý, asi nikdo nečekal, že tento čas vydrží nepřekonán až do konce. Poté následovalo několik průměrných útoků. Ani Petrovice časem 18,37 nepokořily útok Letohradu Kunčic. Nám (Radíkov) rovněž nevyšel útok a po chybě na pravém proudu jsme skončili až třináctí. Na levém jsem sraženo 17,6.
       Kategorii žen vyhrály Výčapy časem 18,66. Rovněž pěkný útok předvedly holky ze Staré Vsi jenž dosáhly čas 18,76. Padly ještě 3 devatenáctky.
       Opět se běhaly jen průměrné časy a nikdo nepředvedl útok bez chyb. Trať byla lehce promáčená a v půli soutěže začalo pršet a s přestávkami pršelo až do konce soutěže. Díky V. Novákovi ze Starého Lískovce, který stopoval jednotlivé mezičasy (koš, voda ze stroje, voda na rozdělovači, rozhození céček, doběhy proudařů, výstřiky a konečné časy naměřené stopkami), můžete nahlédnout do průběhu závodu mnohem lépe než vypovídají konečné výsledky. Pro kategorii muži jsou mezičasy zde a zde. Pro kategorii žen - zde.