Extraliga v Ostravě Nové Vsi

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 16. 06. 2002 (2437 přečtení)
Za slunečného počasí se do Ostravy Nové Vsi sjelo 31 družstev mužů a 6 družstev žen. Soutěžilo se na asfaltovém povrchu před hasičárnou, což slibovalo slušné časy, které se v Ostravě vždycky běhaly. Rovněž konkurence se sjela do Ostravy velice dobrá. Startování zajišťoval Rosťa Mikulášek z Ostravy, který si dobře pohlídal ulité starty. Letos si družstva dávali pozor a tak si nikdo nemusel sbalit nářadí po dvou špatných startech.


Musím se zmínit o nové časomíře, kterou zapůjčil HZS v Ostravě. Vidět ji můžete ve fotogalerii. Během přípravy časomíra odpočítávala čas přípravy a v průběhu závodů zobrazovala i aktuální výsledky z fotbalového mistrovství světa. Soutěž zahajoval tradičkě Letohrad Kunčice, ale tentokrát je prostřik na terči připravil o lepší umístění. Jak jsem již zmínil, běhaly se slušné časy, ale pouze Petrovice dokázaly trefit oba terče pod 18 vteřin a časem 17,76 závod vyhrály. Druhé místo obsadili domácí hasiči vyrovnaným sestřikem a časem 18,04. Na třetí příčku se dostal Radíkov v čase 18,26. Časomíra stopovala oba terče, takže můžete sami posoudit sestřiky obou terčů.
      V ženské kategorii se do Ostravy sjelo jen 6 družstev žen. Výčapům stačil čas 18,59 jen na druhou příčku. Třetí příčku obsadili stejně jako v mužské kategorii družstvo žen z Radíkov v čase 20,13. Z vítězství se radovaly ženy z Kunovic, kterým se časomíra zastavila na čase 18,26 u obou terčů.
      Osobně se mi líbil komentář, který měl dobrý naboj a jistě vyburcoval družstva k dobrým výkonům. Družstva si odvezly spoustu ovoce a zeleniny od sponzora soutěže.