Extraliga v Plumlově

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 18. 06. 2002 (2308 přečtení)
V neděli na Plumlově se očekávaly ještě lepší časy než v Ostravě Nové Vsi, protože se zde trať mírně svažuje z kopce. Domácí měli tentokrát smůlu na časomíry, protože jejich vlastní se pokazila ještě před začátkem soutěže a museli zajistit rezervní časomíru z Dětkovic.

Tento problém však neměl vliv na časový průběh soutěže, jelikož na něj přišli včas a soutěž byla zahájena podle časového plánu. Na fotkách ve fotogalerii můžete vidět detail terčů, které dělaly takové problémy mnoha družstvům. Závody v Plumlově byly pohřbem pro favority a většina družstev vyhořela jak papíroví Mikuláši. Začnu výčet nepodařených pokusů. Velké Hoštice a Babice měly přešlap. Klukům z Letohradu Kunčic se odpojilo céčko na pravém proudu. Nám (Radíkovu) se stalo totéž na levém proudu. Ani Petrovicím se nevedlo, když levý proudař zapojil proudnici až na popáté a nestihnul zakleknout. Přesto s časem 22,27 braly ještě 5 bodů za 10. místo. Den předtím by tento čas stačil až na 22. místo. Na 1. místo stačilo Mikulovicím 18,63. Na závěr startující Ostrava Nová Ves brala opět druhé místo časem horším pouze o 3 setiny od prvního. Třetí skončili domácí již s devatenáctkou - 19,21.
      Před startem družstev žen se pokazil spínač na jednom z terčů, nakonec se vzal původní terč z časomíry Plumlova a jeden z Dětkovic. Na časech je vidět, že Dětkovický terč by těžší. V ženské kategorii soutěžilo 10 družstev. První příčku obsadily Výčapy pěkným časem 18,09. Druhé se umístily Chválenice - 18,64. Na bronzový stupínek dosáhly časem 19,91 holky ze Staré Vsi. Nejrchlejší sestřik měla levá proudařka z Kunovic, která měla sraženo 17,68.
      V letošním roce se soutěže zůčastnilo 26 družstev mužů a 10 družstev žen, což je o 16 méně než v loňském roce. Nevím, co se mohlo podepsat na nižší účasti, protože soutěž byla dobře připravena stejně jako v loňském roce.