17,24 na extralize v Mikulovicích

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 12. 07. 2002 (2415 přečtení)
Uplynulý víkend se Extraliga ČR v požárním útoku přesunula do okresu Třebíč, kde se pořadatelství zhostily Mikulovice a Petrovice. Počasí se nadmíru vydařilo a v Mikulovicích nás čekala dobře připravená trať. Startovalo se z asfaltu, který pokračoval ještě několik metrů za základnou směrem k terčům. Mikulovice již extraligu pořádaly před několika lety a běhaly se zde tehdy pomalejší časy, protože je trať mírně do kopce.

Zatím se vítězné časy na extralize pohybovaly v rozmezí 18,2s - 18,5s a podobné časy se očekávaly i zde, vzhledem k profilu tratě. Časomíra byla z Vacenovic a terče byly podle mého hodnocení velice lehce srazitelné. Celou dobu foukal mírný vítr do zad, což mělo kladný vliv na doběhy proudařů, kteří v mnoha případech dobíhali zdárně až k čáře.
       Již od prvního družstva začaly padat slušné časy. My (Radíkov) jsme tentokrát zvolili startovní číslo 10 těsně před Petrovicemi, které chodí pravidelně jedenácté. Konečně jsme předvedli útok bez větších chyb a časem 17,67 jsme se ujali vedení. Byla to jistě vhozená rukavice pro družstvo Petrovic. To výzvu přijalo a nabuzeni naším časem zaběhli 17,24s. Další sedmnáctku již nikdo v Mikulovicích nedal a na třetí místo se dostali Výčapy s časem 18,10s. Opět nemohu opomenout startování, které je na letošní extralize příšerné. Když si představím, že rozdíly mezi výslednými družstvy jsou v setinách sekundy, měly by se ulité starty opradu hlídat. Ulitým startem dostává družstvo nejen časovou výhodu, ale hlavně psychickou, že má určitý náskok a jde více v klidu.
       V kateogrii žen se sešlo pouze pět družstev, ale co družstvo, to pojem a jistota pěkného útoku. Nestává se často, že by družstvo s časem 19,68 uzavíralo výsledkovou listinu a předoslední čas byla ještě osmnáctka. Výčapy zaběhly svůj standard a časem 18,59 obsadily 2. místo. Holky ze Staré Vsi nedaly tentokrát nikomu šanci a časem 17,29!!! stanovily nový rekord extraligy. I podle mezičasů se můžete přesvědčit, že měly nejrychlejší vodu 9,3s, za kterou by se nemuseli stydět ani někteří chlapi. Třetí skončily ženy z Radíkova.
       Po soutěži v Mikulovicích většina družstev přejela do Petrovich, kde se konala soutěž na 2B o zajímavé ceny. Mezičasy z Mikulovic naměřil Víťa Novák z ze Starého Lískovce. Stahujte - muži část 1, část 2, ženy.