Sedmnáctkové žně v Petrovicích

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 13. 07. 2002 (3592 přečtení)
Většina družstev, která byla v Mikulovicích, přejela ještě v sobotu do Petrovic a pro zkrácení dlouhé chvíle uspořádali Petrovičtí už v sobotu soutěž na 2B. Motivace určitě byla, protože výhrou bylo 4 piv, 7 kuřat atd. Domácí zahájili časem 15,71s. Časy byly vyrovnané a za domácí se zařadili kluci z Nevcehle útokem za 15,73s.

Na 4.-5. místě skončily Mistřice a Výčapy s časem 15,76. My jsme vyzkoušeli skombinovat útok, tak jsem šel z proudu na koš, jelikož mě bolela noha a levý proud nám udělal pavouk z Letohradu Kunčic. I když jsem koš nedělal hodně dlouho a nesladěnost se projevila v tom, že jsem bral savici sám a koš dával nadvakrát, podařilo se nám dát vodu ze stroje v 7,2s a časem 15,30s vyhrát. Mezičasy jsou zde a zde.
       V Petrovicích je ideální trať na dělání rekordů. Prostor kolem základny je asfaltový, trať se mírně svažuje z kopce, terče jsou docela lehké. Výsledné časy ovšem mnohé překvapily, protože s časem 17,93 nebýt na bědně, tak to tady ještě nebylo. Scénář se opakoval z předchozího dne, kdy jsme startovali před Petrovicemi a časem 17,92s jim opět hodili rukavici. Petrovice nenechaly nic náhodě a časem 17,52s se dostaly do vedení soutěže. Tento čas již nikdo nepřekonal. Mezi nás se ještě vklínil Plumlov - 17,82s, kterému sedí rychlé výstřiky a lehčí terče. Zajímavívé jsou setřiky obou terčů, které můžete najít v tabulce.
       Ženská kategorie měla stejné složení jako v sobotu, ale časy byly ještě lepší. Poslední místo bral čas 18,70s. Neskutečné! Perfektní útok předvedly Kunovice, vedoucí extraligu, časem 17,65s. Druhé byly opět Výčapy - 17,68s. Třetí skončila Stará Ves - 17,71s. Mezičas mužů jsou zde a zde, ženy zde.Konečně se začaly běhat časy hodné extraligy, ke kterým jistě přispěly lehčí terče.