Extraliga - Vacenovice

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 15. 07. 2002 (2688 přečtení)
Extraliga se rychle přehoupla do druhé půlky a již zde máme další dvojkolo. V sobotu se do Vacenovic sjelo 32 družstev mužů a 9 družstev žen. Soutěžilo se na tradičně dobře připravené trati. Časomíra byla stejná jako v Mikulovicích. Výsledky byly zobrazovány na dvou displejích a rovněž zaznamenává časy sražení každého terče zvlášť.

Bohužel se opakovaly problémy se startovací pistolí (stejně jako v Mikulovicích), takže se někdy startovalo na několikrát. Jako první startovali domácí a nasadili čas 18,92s. Družstva běhaly vyrovnané časy kolem devatenácti vteřin. První výborný útok zaběhli Hodějice - 18,24s. Po nich startující Petrovice nenechali nikoho na pochybách, kdo je úřadujícm mistrem extraligy a po ukončení jejich útoku svítilo na světelné tabuli 17,39 a o pořádný kus utekli všem soupeřům. Překvapením soutěže byla druhá příčka družstva Krumsín z okresu Prostějov, kteří vyrovnaným sestřikem dosáhli čas 18,22s.
       V ženské kategorii startovaly jako první Výčapy a stanovili jako základní čas 18,10s. Následovalo několik vydařených pokusů děvčat z Kunovic, Chválenic a Radíkova. Pouze Radíkovu se podařilo udělat stejný čas jako Výčapy, se kterými se podělili o první místo.