Extraliga v Mistřicích

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 16. 07. 2002 (2809 přečtení)
Den po Vacenovicích se většina družstev přesunula do Mistřic. Počet startujích byl tedy velice podobný jako v sobotu. Celkem 34 družstev mužů a 9 družstev žen. I vacenovická časomíra se přesunula do Mistřic. Bohužel se objevily tytéž problémy se startovací pistolí jako den předem. Pro nejlepší družstva čekalo mnoho hodnotných cen a velký putovní pohár.

Startovní číslo jedna si vybrali kluci Letohradu - Kunčic, kterým se ale nedaří tak jako na začátku extraligy, čas 19,29s stačil stejně jako v sobotu na 10. místo. Jako desátí jsme startovali my (Radíkov) a s vypůjčeným proudařem z Letohradu - Kunčic jsme zaběhli 18,06s (díky Pavouku). Po nás se na start postavily Petrovice a opět namotivovaní výkonem radíkovských se dostaly do čela průběžného pořadí - 17,90s. Třetí příčku získaly Výčapy - 18,30s rovněž z okresu Třebíč a je jen škoda, že nejezdí všechny závody extraligy. Velice hezký útok předvedla Ostrava Nová Ves, kdy jen zaváháním pravého proudaře při stříkání nezískala lepší umístění.
       V ženské kategorii byly ke shlédnutí nádherné boje stejně jako ve většině závodů extraligy. Družstva jsou velice vyrovnaná a pořadí na předních místech se neustále mění. Kdo by si pomyslel, že Výčapům, které startovaly jako první bude 18,99s stačit jen na šesté místo. Opět pěkné útoky předvedly všechna družstva, která se pravidelně účastní extraligy a také domácí. Radíkov - 18,25s nakonec skončil třetí. Druhé skončily Kunovice s rovněž pěkným časem 17,90s. O pouhou setinu sekundy si první místo odvezly děvčata z Chválenic - 17,89s.