Extraliga v Rychlově

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 15. 08. 2002 (2194 přečtení)
Již tradičním pořadatelem extraligových závodů je Sbor dobrovolných hasičů v Rychlově. Letos se sjelo do Rychlova pouze 20 družstev mužů a 8 družstev žen. Nízký počet byl podle mne zapříčiněn neúčastí družstev ze sousedního okresu Přerov, ze kterého přijel pouze Radíkov a Horní Újezd (loni 8 družstev).

Úroveň výkonů byla přes nízký počet družstev vysoká díky dobré trati, která byla mírně z kopce.V roce 2001 zde padly tři sedmnáctky, a proto se dalo i letos očekávat mnoho výborných časů. Sedmnáctkových sestřiků bylo požehnaně, ale jen u čtyřech družstev se podařilo oběma proudařům sestříknout pod 18 vteřin. Opět se sešlo silné seskupení družstev kolem 10 startovního místa. Radíkov dosáhl vyrovnaným sestřikem času 17,45. Petrovice bojovaly hlavně s časem, protože jejich vedoucí pozice v extralize byla prakticky neohrozitelná. Časomíra se zastavila právě na oné magické hranici 17,00s. Ostrava Nová Ves zaútočila rovněž výborným útokem a jen pozdější výstřik na pravém proudu je dělil od lepšího umístění. Pod osmnáct vteřin se dostal ještě Plumlov, který je na výborném třetím místě v celkovém hodnocení.
       U žen si vedoucí postavení udržely Kunovice a špičkovým časem 17,26s vytvořily nový rekord extraligy, který doposud držela Stará Ves z letošního závodu v Mikulovicích. Na druhém místě skončily Výčapy s časem pod osmnáct vteřin - 17,95s. O třetí příčku se podělily stejným časem 18,38s Chválenice a Radíkov. Teď se dívám, že se z výsledkové listiny vytratilo družstvo Staré Vsi, které na soutěži určitě bylo.