Extraliga v Babicích

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 16. 08. 2002 (2306 přečtení)
Po sobotním závodě v Rychlově se závodníci přesunuli do nedalekých Babic, kde se konal předposlední závod extraligy. Do Babic se tradičně sjíždí větší množství družstev a proti předchozímu dni se zde sjelo 29 družstev mužů a pěkných 14 družstev žen. Trať byla jako vždy výborně připravená a její profil byl lehce do kopce.

Je těžké vymyslet něco nového, protože Petrovice opět potvrdily letošní neporazitelnost a opět časem pod osmnáct - 17,87s vyhrály. Pro zbytek startovního pole zbývalo podělit se o ostatní umístění. Útok vyšel družstvu Mniší, které časem 18,07 bralo druhé místo. Na přední místa se vrátily Vacenovice s jistým odstupem na první dva. O dalších místech rozhodovaly jen setinky.
       V kategorii žen se vítězové jednotlivých závodů pravidelně střídají. Tentokrát na první příčku dosáhlo družstvo Radíkova - 18,19s. O pouhých pět setin za nimi skončily holky ze Staré Vsi. První pětka nebyla v klasickém složení jako na jiných závodech, ale mezi pravidelně jezdící družstva se dostaly holky z Pustkovce, Petřvaldíku a Paršovic. Pod dvacet vteřin se ještě dostaly tři družstva z nichž právě Výčapy a Kunovice bojují o první místo v extralize.
       Soutěžící si z Babic odvezli hodnotné ceny a finanční odměny. Za překonání rekordu traťe si družstvo Petrovic odvezlo jako bonus sportovní výfuk.