Finále extraligy v Letohradě Kunčicích

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 20. 08. 2002 (2541 přečtení)
Závěrečná soutěž letošního již 7. ročníku Extraligy ČR v požárním útoku se konala stejně jako v loňském roce v Letohradě Kunčicích. Úvodem musím podotknout, že tato soutěž patřila po všech stránkách k vrcholu extraligy. Asi si nikdo nedovede představit, že by se vyhlášení mohlo konat někde jinde, než právě zde.


Do Kunčic se sjelo 39 družstev mužů a 16 družstev žen. Obdivuji tak vysokou účast z okresu Ústí nad Orlicí. Jelikož nebylo ještě vše rozhodnuto na předních místech (kromě Petrovic), očekávaly se tuhé boje mezi jednotlivými družstvy. Při velké účasti družstev si nikdo nemohl dovolit jít na jistotu a k vidění byly opravdu parádní útoky.
        V Kunčicích se začínalo kategorií žen, přičemž jejich trať byla odkloněna od mužské více vlevo. O prvním místě stále ještě nebylo rozhodnuto. O první příčku spolu svedly boj Kunovice, které měly desetibodový náskok před družstvem Výčap, které titul obhajovalo. Přední dvě místa si ale rozdělily další dvě extraligová družstva. Jako pátý startoval Radíkov a časem 17,94s se ujal vedení. Toto vedení však nevydrželo až do konce. Vítězství si nakonec odneslo družstvo žen ze Staré Vsi startující jako třinácté v pořadí, které dosáhlo času 17,82s. Boj o celkové první místo zaslouženě získaly Kunovice, které si zajistily čtvrtým místem v Kunčicích. O příčku lépe si vedly Výčapy, ale smazat náskok Kunovic se již nepodařilo. V průběhu kategorie žen probíhala tipovací soutěž na vítěze mužské kategorie a jeho čas. Tipovací soutěž nebyla tentokrát zadarmo, ale minimální částka byla 20,-. Výtěžek byl věnován na obce postižené povodněmi.
        V mužské katogorii bylo rovněž nabito. Kdo by mohl očekávat, že se s časem 17,99s umístíme až na šestém místě. Petrovice se opět pokusily pokořit hranici 17 vteřin, ale i přes výborný sestřik tento čas opět odolal. Jejich dosažený čas 17,15s jim s rezervou zajistil vítězství v základní části. Další parádní útok, který měl ještě rezervu, předvedla Ostrava Nová Ves, která dokončila požární útok zas 17,44s. Vzrůstající formu potvrdilo z mnulého závodu družstvo Mniší, kteří vylepšili svůj nejlepší čas na extralize na 17,75s. Hodějice, vítěž extraligového závodu v Radíkově, dosáhl času 17,97s. Pod osmnáct vteřin se ještě dostalo pro mne neznámé družstvo z Bašnice a časem 17,94 si rovněž zajistilo účast ve finále Tuzi Cup.
        Do finále postoupilo 7 nejlepších družstev ze základního kola v mužské kategorii. Startovalo se v opačném pořadí. Nevcehle zahájilo útok na uzené sele časem 18,22. My jsme napálili vodu 7,5s, ale po uklouznutí béčkaře jsme svůj čas ze základní části nezlepšili. Hodějice zajistily útok v čase 18,07. Ani ostatním se nepodařilo zlepšit svůj první útok. Za mohutného povzbuzování všech přihlížejících se postavily na start Petrovice. Petrovice hnáni skvělým publikem pokořily o 6 setin magickou hranici 17 vteřin. Poslední útok na závodech extraligy tak znamenalo potvrzení letošní suverenity Petrovic.
        Soutěž byla výborně zajištěna. Startování bylo nad míru poctivé (a tak to má být), časomíra fungovala spolehlivě. Opět obrovské množství jídla, skvělé ceny atd. Na vyhlášení věnovala družstva své výhry nebo alespoň část na obce postižené povodněmi. Dobrovolné vstupné na večerní zábavě putovalo rovněž na stejný účel. Celkem se vybralo 20.800,-.