Extraliga zahájena čtyřmi sedmnáctkami

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 25. 05. 2003 (2716 přečtení)
Jako všechny předchozí ročníky extraligy, se pořádání zahajujícího závodu ujali hasiči z Vitky Brněnec. Na první závod se sjelo 29 družstev mužů a 8 družstev žen. Počasí bylo slunečné a trať dobře připravena. Atmosféra prvních závodů byla velice napjatá a nervozita družstev byla na některých družstvech znát.

Startovní pole bylo přímo nabité výbornými družstvy, přičemž kterékoliv z nich je by bylo bez problémů schopno hravě pokořit dvacetisekundovou hranici. První startovní číslo stejně jako v loňské sezóně si zvolili kluci z Letohradu Kunčic. Zaváhání na sání je stálo cenné desetinky a s časem 20,30s jistě nebyli spokojeni. Jako druhé startovaly Mistřice, které se pěkným útokem a časem 18,54s ujali vedení. Nakonec tato osmnáctka překvapivě zůstala jako jediná. V loňském roce se výsledková listina osmnáctkami jen hemžila a rozdíly byly jen v setinách. Letos se ale časy prvního závodu posunuly výrazně níže. Loni stačilo na vítězství čas 18,31. Osmnáctisekundovou hranici se podařilo v úvodním závodu extraligy pokořit hned třem družstvům. Do boje s časem se pořádně opřeli borci z Vacenovic a časem 17,94 nasadilo špičkový čas, který se běhal v roce 2002 až v druhé půlce extraligy. Vedení v soutěži jim však dlouho nevydrželo. Petrovice nenechaly nikoho na pochybách, kdo vyhrál poslední tři ročníky extraligy, a dosáhli srazit terče v čase 17,54s. Do první trojky se ještě vešel Radíkov, kterému se časomíra zastavila na hodnotě 17,79s. Ostatní družstva se namačkala drobnými chybami mezi 19 a 20 vteřinou. Nedařilo se Plumlovu, kde se proudaři nepodařilo napojit proudnici na základně. Babicím se pro změnu nepodařilo napojit pravému proudu na konci, po nedotaženém rozdělovači, při výborném výstřiku pod 17 vteřin.
     V kategorii žen se se výsledné časy na prvních třech místech schodly s konečným umístěním loňského roku. I v této kategorii jsme měli možnost vidět první sedmnáctku - 17,98s v podání Kunovic. Výčapy získaly druhé místo časem 18,69. Třetí skončil Radíkov - 19,07s.
    První závod dává tušit, že letošní boje na závodní dráze budou hodně tvrdé a o nějakém taktizování nemůže být ani řeč. Družstvo, které bude chtít uspět bude muset jít opravdu na tvrdo. Nyní máme 2 týdny pauzu a týmy mají čas doladit případné chyby, které ukázal první závod. Jasným favoritem pro letošní rok je družstvo Petrovic. Uvidíme jestli se najde konkurent, který alespoň potrápí favorizované družstvo Petrovic. Zde si můžete stáhnout výsledky i s mezičasy od Ríšy Soldána z Plumlova.