Třetí závod extraligy v Plumlově

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 09. 06. 2003 (2698 přečtení)
V neděli 8. června se extraliga přesunula do prostějovského okresu do města Plumlov. Za slunečného počasí se sjelo do Plumlova 43 družstev mužů a 10 družstev žen. Soutěž byla zároveň zařazena do Prostějovské ligy. První stejně jako v úvodním závodě odstartovali kluci z Letohradu Kunčic, kteří mají vzrůstající formu a zaběhli požární útok za 18,37s.

Druhé startující Mistřice zaběhly svůj vyrovnaný standard - 18,59s. Tento čas zaběhli rovněž kluci z Mniší. Stejně jako den předem se družstva se shodným časem dělila o sedmou příčku. Domací si proti sobotě polepšili o jednu příčku a s časem 18,38 celkově skončili na čtvrtém místě. Vacenovicím se tentokrát nedařilo a skončili s časem 20,31s na nebodovaném místě. Petrovice tentokrát nezaváhaly a bouchli 17,57 s rezervou. Na pravém proudu byl terč shozen pod sedmnáct vteřin - 16,97s. Babice se o tomto víkendu chytly a obsadili páté místo za čas 18,45s. Radíkov po krocení divoké anakondy béčkařem skončil těsně v první desítce. Do předních míst promluvil ještě Petrov, který si napravil reputaci ze soboty a zaběhl čas 18,20s. I přes úmorné vedro a velký počet družstev byly jen 4 nedokončené útoky.
     Po krátké přestávce pokračoval závod kategorií žen. Stará Ves nasadila velice dobrý čas 18,30s a čekala, jak se s tratí porvou ostatní závodnice. Prostějovská družstva zaběhla jen průměrné útoky kolem 21 vteřin. Nedařilo se opět Radíkovu, který skončil časem 22,26s na pátém místě. Perfektní výkon předvedly Výčapy a nedali již nikomu dalšímu šanci, protože čas 17,49 byl nad síly všech ostatních. Ani vedoucí družstvo žen z Kunovic nedokázalo tento čas překonat a 21,57s stačil na 4. místo. Třetí skončilo družstvo žen z Krumsína.
     Na dobře připravené a tvrdé trati se běhaly vyrovnané časy. Časomíra šlapala bez problémů stejně jako v předchozích závodech. Nyní máme před sebou tři týdny extraligou přestávku na dopilování případných chyb. Extraliga bude pokračovat 28. 6. 2003 závodem v Opatovicích a v neděli v Radíkově.