Hněvošický pahorek byl náročný

Autor: HONZA M. Neplachovice OP (honza.maly@centrum.cz), Téma: Moravskoslezský Pohár
Vydáno dne 22. 07. 2003 (2412 přečtení)
Parné nedělní odpoledne 20.7.2003 uvítalo v Hněvošicích celkem 28 družstev. Pahorek bral síly spoustě proudařům. S extrémním kopcem se nejlépe vypořádali kluci z Bolatic.

     Krásné počasí uvítalo v neděli 20. 7. 2003 celkem 23 družstev mužů a 5 družstev žen na Hněvošickém pahorku. Už z názvu je tušit o jakou soutěž jde. Soutěží se na 2B. Až po rozdělovač je rovina. Ovšem pak se terén prudce zvedá směrem k terčům, celkové převýšení je asi tak 12 metrů. Je jasné, že nejnáročnější to bylo pro proudaře, ale nutná je sehranost celého týmu. Strojník musí přidat plyn tak, aby proudaře \"neutopil\" a zase nesmí přidat pozdě, jinak je to ztráta. Bečkař a rozdělovač musí vyběhnout minimálně do poloviny kopce a přidržet hadice, které mají tendenci se stahovat dolů. Takže nic jednoduchého.
     První se do boje s pahorkem vydalo domácí družstvo. Nepodařilo se zapojit rozdělovač a celý útok skončil pod kopcem. Jako třetí se na start postavil vedoucí tým průběžného pořadí MSP Neplachovice. Dobře rozběhnutý útok se však proměnil v kalich hořkosti. Když přišla voda do proudnic, tak se roztrhlo béčko a bylo po výsledku. Pak následovalo několik pěkných pokusů, ale čas se nedařilo dostat pod hranici 20 vteřin. Na základnu se připravilo družstvo z Velkých Hoštic a konečně tu hranici překonali časem 19,06. To se podařilo ještě Pustkovci (19,54). Na konci startovního pole ještě na svou šanci čekali hasiči z Bolatic. A svou šanci bezchybně využili. Časomíra se zastavila na čase 17,76.
      V ženské kategorii kralovaly opět hasičky z Pustkovce (23,15), před Dolní Lhotou a Mladeckem. Musím pochválit všech pět ženských družstev, že i na tak náročném terénu svůj pokus dokončily.


Oficiální tabulku a výsledky najdete na www.volny.cz/neplach-fire1