Petrovice hodily rukavici, sebraly ji Kožichovice

Autor: Radek-Okříšky (radek.okrisky@centrum.cz), Téma: Třebíčská okresní liga
Vydáno dne 10. 08. 2003 (2762 přečtení)
Další kolo Třebíčské okresní ligy se konalo na druhéhé straně okresu, a to v Litovanech. Na soutěž přijelo čtrnáct družstev z blízkého i vzdálenějšího okolí. Kdo neznal místní dráhu, byl po příjezdu doslova šokován. Terče byly o 2-2,5 metru výš než základna.

Startovní pořadí bylo určeno dle prezentace, takže jako první nastoupilo domací družstvo které nasadilo laťku na hodnotu 20.65s. Čas nic moc, ale další útoky ukázaly, že devatenáctek moc nepadne. Druhé startovaly Petrovice a časem 20.19s ( LP 19.31 ) hodily pověstnou rukavici všem ostatním družstvům. Nejvíce se k ní přiblížily Kožichovice 20.69s a Výčapy 20.88s. Ostatní družstva již měly sekundovou a větší ztrátu. Soutěže se zúčastnilo čtrnáct družstev mužů ( čtyři nedokončily ) a šest družstev žen ( nedokončilo jedno družstvo ).
Zajímavější bylo finále do kterého se ještě probojovaly Okříšky 21.16s. Svůj čas zlepšily na 20.23s, ale na výtězství to nebylo. Výčapy se také zlepšily na 20.41s, další Kožichovice sebraly pověstnou rukavici a dosáhly času 19.34s. Litovany druhý pokus zhoršily a časem 21.49s se zařadily na poslední páté finálové místo. Všichni s napětím očekávaly jak odpoví Petrovice. Předvedly opravdu hezký a rychlý útok. Časomíra se na levém proudu zastavila na hodnotě 18.32s ale pravý proudař ( Stíhač ) promaloval a byl z toho čas 20.54s a čtvrté místo.
V ženské kategorii dominoval Radonín který časem 22.64s s přehledem vyhrál. Druhé skončily ženy z Okříšek 24.14s třetí Kožichovice 24.39s. Páté místo obsadily ženy ze Starče, šesté byly dívky z Heraltic a poslední a diskvalifikované družstvo bylo z Rouchovan.
Zajímavostí soutěže bylo nepřidělení bodů dvoum družstvům ( Okříšky, Sokolí ) za nástup pouhých třech členů. Okříšky nastoupily ve třech lidech k zahájení soutěže, Sokolí k vyhlášení výsledků.