Nové rekordy v obou kategoriích

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 10. 08. 2003 (2696 přečtení)
Rychlovská trať již samotným názvem říká, jaké časy se budou běhat na zdejší trati, ale že padnou rekodrní časy v obou kategoriích asi nikdo netušil.

     Trať v Rychlově je jako stvořená pro lámání rekordů a osobáků jednotlivých družstev, protože se běží z kopce. K tomu se přidají velice lehké terče, na kterých stačí ke sražení i malý proud vody. Sráželo se prakticky odkukoliv. Padlo spousta výborných časů, ale jeden převážil všechny ostatní. Se startovním číslem 11 se na start posatvily Petrovice. Kluci odstartovali do svého životního útoku. Voda z mašiny lehce přes 7,5s. Výborná souhra členů družstva na útočném vedení a výstřik 16,0 a 16,2. Úžasný sestřik za dvě desetiny sekundy!!! Výsledný čas 16,42!!! a nový rekord extraligy. Ostatní útoky pak již byly zcela zastíněny tímto časem. Celkem padlo v můžské kategorii 13 !!! časů pod 17 vteřin.
     V ženské kateogorii zahájily perfektním útokem Výčapy a dosáhly času 17,08. Tímto časem překonaly stávající rekord Staré Vsi, který měl hodnotu 17,29s. Jenže moc dlouho Výčapským holkám nevydržela, protože Stará Ves si rekord okamžitě vzala zpátky a vylepšila jej na hodnotu pod 17 vtěřin obdobně jako Petrovice. Časomíra se zastavila na špičkovém čase 16,95s!!!.