V Babicích padl nový rekord tratě

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 10. 08. 2003 (2646 přečtení)




Druhý den se přejelo do Babic, které leží jen o pár kilometrů vedle v sousedním okrese Vsetín. Na závodníky čekala skvěle připravená trať, na které bylo radost běhat. Travička byla střižena na nejnižší možnou míru.

   Kolem základny byl prostor vybetonován. Základna byla potažena kobercem, takže přeběh přes základnu byl velice bezpečný. Terče byly poctivé, takže z vetší vzdálenosti už činilo jejich sestříknutí větší potíže než předchozí den v Rychlově. Dobře odstartovali kluci z Letohradu Kunčic, kteří stanovili základní čas na 18.53. Na proudech se nedařilo Petrovu, který den předem obsadil druhé místo. Domácí koenčně prolomili prokletí domácí půdy a dokončili v čase 18,61. Nezdařeným košem skončil dobře rozběhlý útok Petrovic. Úspěšná družstva z Rychlova vystřídaly na předních místech jiné týmy. Skvělě rozběhl svůj požární útok Radíkov, i přes rozdílný výstřik na proudech (15,50L- 17,00P), kvůli smyčce na céčku, dokázali překonat stávající rekord tratě. Oba terče byly shozeny za 17,76s. Výborný útok předvedly Výčapy, které se rovněž dostaly o dvě setiny pod 18 vteřin. Radíkovským rekord tratě nevydržel příliš dlouho, když kluci z Plumlova čistým útokem a dobrý sestřikem vylepšili rekord tratě na čas 17,61s. Bramborovou medaili brali borci z Trnova, rovněž pěkným útokem za 18,26s. Do pořadí na předních místech v mužské kategorii promluvilo družstvo Prchalova z okresu Nový Jičín.

V ženské kateogorii zahájily opět Výčapy dobrý časem 18,05. Jenže holky ze Staré Vsi mají formu jak hrom a jako jediné se dostaly pod 18 vteřin - 17,95s. Skoro domácí Kunovice sestříkly terče rovněž v pěkném čase 18.36s. Pořadí tak odpovídá současnému průběžnému pořadí extraligy v ženské kategorii.
Soutěž v Babicích bych hodnotil jako perfektně připravenou. Ti nejlepší si odvezli kromě finančích odměn věcné ceny a Plumlov velký putovní pohár.