Extraliga v Nové Vsi

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 17. 08. 2003 (2708 přečtení)
Za slunného počasí se do Ostravy Nové Vsi sjelo 23 družstev mužů a 8 družstev žen. Škoda, že tento závod zůstal samotný, což jistě mělo za následek nižší účast družstev. To ale na kvalitě výkonů nic neubralo.

     Letohrad Kunčice zahájil soutěž zostra časem 18,20s. Druhé startovní číslo si tentokrát vzaly Neplachovice. Velice kvalitní tým ukázal co v něm je a pěkným útokem pod osmnáct vteřin - 17,98 (L17,27) se ujal vedení v soutěži. Výborně měli rozběhlý pokus domací Ostrava Nová Ves, ale prostřik na levém proudu znamenal celkové čtvrté místo. Suverénně za vítězstvím v extralize kráčejí Petrovice, které si upevnili vítězstvím a časem  17,10 vedení v extralize. Nedařilo se Radíkovu, kteremu nadějně rozběhlý pokus s výstřikem 16,2 skončil na vytrhlé koncovce z ruky pravého proudaře při napojování proudnice. Poctivé terče dělaly některým proudařům problémy a tak časy byly horší než minulý týden v Rychlově. Rovněž musím pochválit skvělého startéra Rosťu Mikuláška, který si hlídal všechny starty. Naštěstí družstva jsou již vyučená z minulých let a tak nebylo žádné družstvo diskvalifikování za ulitý start. Skvělá byla rovněž časomíra, která nemá s ostatními konkurenci.
     V přestávce mezi kategorií mužů a žen mohli diváci shlédnout ukázku zásahu profesionálních hasičů, kteří likvidovali požár automobilu. Poté se rozjela soutěž žen. Výčapy jako první startující v kateogrii žen opět zaběhly výborně a shodným sestřikem 17,21 se ujaly vedení. Stará Ves potvrdila své kvality a zaběhla rovněž čas pod 18 vteřin - 17,98s. Třetí příčku s vteřinovou ztrátou vybojovaly ženy z Radíkova.
     Nejlepší družstva si tradičně odvezly ceny v podobě ovoce od hlavního sponzora Nové Vsi - Hruška s.r.o..