Nový rekord tratě ve Výčapech

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR, Zdroj: www.firesport.cz
Vydáno dne 25. 08. 2003 (2633 přečtení)
Po roční přestávce se extraliga opět vrátila do Výčap. Na soutěžící čekala těžká trať do kopce s Petrovickou časomírou. Do Výčap se sjelo 24 družstev mužů a 10 družstev žen, tedy naprosto stejně jako před dvěmi lety. Soutěž slušně rozjel Petrov časem 18,26s.

Domácí Výčapy vyrovnaným sestřikem dosáhly času těsně nad 19 vteřin. Petrovice tentokrát se startovním číslem 4 šly do čela závodu časem 18,25s. Bronzovou příčku si odvezly Babice - 18,43s. Dobře připravená trať, ale těžší svým stoupáním zvláště v druhé polovině dávala zabrat hlavně proudařům, což bylo znát i na dosažených časech. Ty byly podobné jako v roce 2001. Již se zdálo, že družstvo Petrovic si odveze dalších 20 bodů za prvenství, s tím ale nesouhlasili kluci z Radíkova, jako poslední startující družstvo. Čistým útokem dosáhly vítězného času 17,78 a vylepšení rekordu tratě, který doposud držely Petrovice.

V ženské kategorii domácí děvčata ukázala, že znají dobře domácí trať o velký kus předstihly všechny odstatní družstva - 18,39. Zadařilo se tentokrát Úhercům, které si odvezly druhou příčku. Holky z Kunovic braly již časem nad 20s broznovou medaili. Z dobře připravené soutěži si družstva odvezly hodně cen a přesunuly se do Petrovic, kde se následující den konalo už předposlední kolo extraligy.