Petrovice se staly vítězem extraligy

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 26. 08. 2003 (3133 přečtení)
Předposlední soutěží extraligy Petrovice definitvně rozhodly o svém vítězství v Extralize České republiky v požárním útoku. Druhou příčku stejně jako v předchozích letech obhájilo družstvo Radíkova. Boj o třetí místo bude ještě pokračovat finálovým závodem v Letohradě Kunčicích.

Již v sobotu večer se většina družstev přemístila z Výčap do nedalekých Petrovic. Ješte ten večer petrovští pořadatelé pripravili soutěž na 2B. Nejlepší útok předvedli borci ze Žďáru - 15,36s.

Večer pak probíhalo za velkého zájmu diváků promítání nejleších útoků z extraligy 2002. Petrovičtí si připravili pro své družstvo fotoprezentaci na projektoru zakončenou ohňostrojem. V neděli ráno pak přijel zbytek družstev do celkového počtu  33 družstev mužů a 10 družstev žen.

Pořadatelé se vytáhli a připravili skvělý trávník, který o letošních vedrech ani nevěděl. Soutěž zahájil Letohrad Kunčice časem 18,32. Na levém proudu měl, ale pavouk alias Harry Potter (promiň pavouku nemohl jsem si pomoci) sraženo 17,61s. Trať byla rychlá s větrem v zádech. Ani letos bohužel Nevcehle, velký konkurent Petrovic na jiných závodech, nedokázal prolomit extraligové prokletí a skončil v poli poražených. Nesplěných pokusů bylo tentokrát více než obvykle. Saša z Úherců  proudnici zapojil, ale zase valil tak rychle, že přešlápnul. Pravý proudař Petrova stihl sice zapojit proudnici, ale nestačil již zakleknout. Babice řádně zdramatizovali boj o třetí místo po nevydařeném pokusu. Dramatický byl i pokus Petrovic, když levý proudař zapojoval proudnici až na poslední chvíli. Už bylo slyšet syčení vody a z hadice stříkaly zbytky vody z předchozího dne. Peťa Klimeš už s kamerou uskakoval bokem, ale Petrovický proudař ukázal pevné nervy a na poslední možný pokus proudnici zapojil, zakleknul a sestříknul v čase 17,31. Tento čas se pokusil atakovat Radíkov, který vodou 7,9s a výstřikem 15,7s šel tvrdě za vítězstvím, ale prostřik na pravém terči znamenal druhé místo a čas 17,69s. Prvenství si Radíkov odvezl za nejrychleji sestříknutý terč, který byl shozen o setinu rychleji než pravý petrovický. Za Radíkovem se umístily Výčapy obdobně jako v loňském roce. Hranici osmnácti vteřin dokázal pokořit ještě Žďár, který ač opakoval kvůli selhání časomíry, dokázal zaběhnout znovu pěkný útok.
V kategorii žen tento víkend dominovaly Výčapy, které se dostaly do čela extraligy. Druhé místo obsadily Kunovice, které tak potvrdily celkové třetí místo v extralize. Holky ze Staré Vsi nezlomil sobotní neúspěch a dokázaly časem 18,24s získat třetí místo. Překvapením kategorie žen bylo družstvo Lhotek, které skončily sice čtvrté, ale s pěkným časem 18,56s.


Vítězem extraligy se staly Petrovice již po čtvrté za sebou. Radíkov rovněž po čtvrté za sebou skončil druhý. O bronz se povede ještě tuhý boj na poslední extralize. Ve hře je družstvo Výčap se 117 body. Těm na paty šlapou Babice se 112 body a za nimi s těsným odstupem 1 bodu Plumlov. Všechny tři družstva mají šanci a nebudou podle mne taktizovat. Můžeme se těšit na útoky Petrovic a Radíkova, kterým vlastně o nic nejde a budou závodit jen s časem. V kategorii žen se bude bojovat o první příčku, kde je tříbodový rozdíl ve prospěch Výčap.