V Kunčicích kralovali domácí

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 01. 09. 2003 (2784 přečtení)
Na poslední extraligu se sjelo 42 družstev mužů a 19 družstev žen, což je největší účast letošního ročníku. I přes velký počet družstev, pořadatelé zvládli svou roli bez problémů a vytvořili tím velmi dobré podmínky pro startující družstva.

     Jako první, tentokrát netradičně, probíhaly útoky v podání ženských družstev. Očekával se velmi tuhý boj o první místo mezi družstvem Výčap a Staré Vsi neboť mezi nimi byl pouhopouhý tří bodový rozdíl ve prospěch Výčap. Právě Výčapy startovaly v úvodu závodu a skvělým časem 17,10s nasadili laťku hodně vysoko. Stará Ves startující hned po svém největším soupeři  předvedla rovněž pěkný útok - 17.54s, ale tento čas znamenal \"pouze\" druhé místo nejen v závodě, ale i v celkovém hodnocení extraligy. Shodně s umístěním v extralize i v závodě skončily loňské vítězky z Kunovic. Další družstva žen zůstala svými časy nad hranicí 20 sekund.

     Kategorii mužů rozjeli zostra domácí borci, jejichž sestřiky zastavily časomíru na čase 17,84s. Nelítostný boj se očekával o celkové třetí místo a to mezi družstvy Výčap, Babic a Plumlova. Právě prvně jmenovaný měl 5 bodový náskok a tím výhodnější pozici před svým velkým rivalem Babicemi. Mezi Babicemi a Plumlovem byl rozdíl pouze jediného bodu. Výčapy  potvrdili výbornou formu z posledních závodů a \"sedmnáctkou\" se zařadili na průběžné druhé místo za domácími. Tento dosažený čas určil pro Babice nelehký úkol, který zněl,  předvést lepší útok než Výčapy a očekávat, že se mezi ně někdo vklíní. Babičtí zaběhli pouze průměrný čas 18,56s a proto jim nezbylo nic jiného než čekat na útok Plumlova mající ztrátu 1 bodu. Velké zklamání se odehrálo u družstva Petrovic, kde fatální prostřik na pravém proudu znamenal umístění na 20. místě. Ani Radíkov nepředvedl útok bez chyb a přivřený pravý proud na rozdělovači zařadil Radíkov až do druhé desítky. Smůlu konečně protrhli kluci z Nevcehle, kterým se snad o nezdaru na extraligách už muselo zdát. Zaběhli nejlepší čas základního kola a získali prvenství v posledním kole extraligy. Do boje o čtvrtou příčku se pustil Plumlov, který byl letos sužován zraněními na několika postech. Čas 18,87s je zařadil hned za Babice.

     Specialitou závodu v Letohradě Kunčicích je finále 7 nejlepších družstev - Tuzi Cup. Soutěžilo se o uzené sele pro družstvo, které docílí nejlepší čas. Vítěz tedy bere všechno. Pod sedmnáct vteřin vylepšily čas Neplachovice - 17,94s. Nejrychlejší útok dne předvedlo domácí družstvo Letohrad Kunčice, které vylepšilo svůj čas na hodnotu 17,49s a udělalo si na domácí půdě pěkný osobák.

     Všichni se schodneme, že závěrečná soutěž v Letohradě Kunčicích patří k vrcholu extraligové sezóny. Asi bych se opakoval z loňského článku, jak pořadatelé kvalitně připravili soutěž. Zmínit se však musí o jídle, které nemá konkurenci a srovnání s žádnými jinými závody. Extraligová družstva zůstala do druhého dne a přejela na Top Fifteen Cup do Trnova.

Za korekturu a doplnění děkuji Jurovi z Trnova.