Sokolí do starého železa rozhodně nepatří!

Autor: Radek-Okříšky (radek.okrisky@centrum.cz), Téma: Třebíčská okresní liga
Vydáno dne 19. 05. 2004 (2886 přečtení)
Nedělní odpoledne v Přibyslavicích bylo dějištěm prvního kola Třebíčské okresní ligy. Na start se postavilo 21 družstev mužů a 5 družstev žen z Třebíčského i Jihlavského okresu. Rovná nakrátko posečená trať slibovala dobré časy, naopak pro mnohé první závod sezóny mohl znamenat jen průměrný výkon. Osm družstev se dostalo pod 20s. což na začátek sezóny není vůbec špatné, dá se ale očekávat, že časy nejlepších družstev v letošní sezóně budou dosahovat hodnoty 18s.

První na start se postavilo družstvo Okříšek které zahájilo soutěž časem 19.77s ( LP 18.94s ) tento čas dlouho nikdo nepřekonal, nepovedlo se to ani Petrovicím které ovšem nešly na 100%, nepřekonaly ho ani domácí Přibyslavice s novým strojem. Do konce soutěže zbývalo ještě hodně času a bylo jasné, že pár družstev prozatimní nejlepší čas překoná.

Dobře rozběhlý útok mělo družstvo Nevcehle B, bohužel při odhozu kotouče vypadla levému proudaři z ruky i půlspojka., stihl se ještě vrátit a napojit proudnici, po té pozorný strojník opět přidal plyn, ale \"B\" hadice která už má už něco za sebou nevydržela a pár metrů za mašinou se roztrhla. Další pěkné útoky předvedly družstva Kožichovic A 19.60s, Výčap 19.60s, Nevcehle A 19.38s, zdálo se, že o pořadí je téměř rozhodnuto. Ke konci startovního pole ještě nastoupilo Sokolí a všem ukázalo, že rozhodně nepatří do “starého železa”. Perfektně provedený útok a bezchybná práce proudařů je katapultovala na první místo. Dosáhly času 19.28s ( LP 19.10s ) tento čas se stal časem vítězným.

Ve finále se utkaly Okříšky, Výčapy, Kožichovice A, Nevcehle A a Sokolí. Okříšky dosáhly na setinu stejný čas jako v základním kole. Kožichovice A po zaváhání na základně nedoběhli k čáře a sestřik z velké dálky znamenal čas 24.71s. Sokolí se už také nepovedlo zopakovat úspěch z prvního kola 21.03s. ( LP 18.94s. ) Výčapy svůj čas vylepšily na hodnotu 19.22s. (LP 18.61s. ) Nevcehle A si nenechala ujít velkou šanci na vítězství a časem 18.39s ( LP 18.00s ) se jí to s přehledem povedlo.

V kategorii žen dominovaly mino soutěž holky z Výčap které dosáhly na extraligové hadice čas 17.84s. S odstupem téměř 3 sekund skončily ženy s Radonína 20.70s. Druhého nejlepšího času času na široké hadice dosáhly děvčata z Nevcehle 23.45s. Na třetím místě skončily holky z Okříšek 24.05s. následované Kožichovicemi 24.43s.