2. kolo MSP v Martinově

Autor: Pavel Straub ( pavel.straub@seznam.cz), Téma: Moravskoslezský Pohár
Vydáno dne 20. 06. 2004 (2456 přečtení)
V sobotu 19. 6. se za příjemného slunečného počasí sjelo do Martinova 19 družstev mužů a 3 družstva žen, aby podruhé změřili síly v soutěži Moravskoslezského poháru. Trať byla asfaltová s náběhem do mírného kopce.

V mužské kategorii se nejlépe dařilo Plesné, zvítězila časem 19.686s. Za ní se umístil Pustkovec. Třetí Bolatice mírně prostříkaly na levém terči. Tentýž osud postihl Velké Hoštice, když při rozhazování céček se proudařům zamotaly hadice. Hněvošicím při náběhu na základnu uklouzl a následně upadl strojník, takže pokus nedokončily stejně jako jeden z favoritů Svinov, kdy proudařova nezapojená koncovka se dostala mezi nohy rozdělovači a způsobila jeho pád.

Soutěže žen se zúčastnila pouze tři družstva. Zvítězila děvčata z Martinova pěkným časem 19.576s. Děvčata z Mladecka byla druhá a družstvo Bělé nebylo hodnoceno.

Závěrečnou kategorií a tak trochu i zpestřením celého dne byla soutěž veteránů nad 35 let. Zde naprosto suverénně zvítězili borci z Hněvošic časem 21.132 s (!), což by v soutěži mužů stačilo na pěkné osmé místo. O druhou a třetí příčku se podělili domácí Martinov I a II s časy 28.391s a 33.606s.