Pozvánka do Chrášťan na KL

Autor: Srbek Miroslav (mirasr@seznam.cz), Téma: Krušnohorská liga
Vydáno dne 21. 06. 2004 (4483 přečtení)
Do Podsedic, obce nedaleko Chráštan (okres Litoměřice), se sjedou družstva, v sobotu 26.cervna 2004, k poslední souteži KL pred prázdninami. Na místním fotbalovém hrišti se soutežní družstva mohou prihlašovat do 12:45 hodin. Presne ve 13:00 hodin zacne soutež kategorií mužu.

V Podsedicích se zrejme koná letos soutež KL naposled, protože od príštího roku by mela být plne v provozu hasicská trat v Dremcicích, kde ve spolupráci s místním sborem probíhají konecné úpravy a kde vetšina potrebného (betonová základna, vodní zdroj apod.) již bude na míste. Pokud tedy Chráštany získají poradatelství KL i v príštím rocníku, bude se soutež konat tam. Již v zárí se na této trati uskutecní soutež KL, poradatelem budou práve domácí Dremcice. Jinak první ostrou zkouškou bude soutež v nedeli 4.cervence 2004, na kterou pozvánku ješte zverejním. Kvuli prípravám v den souteže je tedy zacátek v Podsedicích stanoven na 13. hodinu.

Prezentace družstev tedy bude probíhat od 12:00 do 12:45 hodin a soutež zacne ve 13:00 hodin.

Soutež se koná na fotbalovém hrišti, cili trat je kvalitní, ale kolem základny musí být jen koberce. Veškerý chod obcerstvení, poradatelskou službu a tak dále zajištuje SDH Chráštany sám, takže i když se nekdy vyskytnou menší problémy, tak zatím podle mého názoru dva rocníky KL v Podsedicích meli úspech.

Na obou dosavadních rocnících se vždy v prubehu spustil liják a bourka. Podle vývoje letošního pocasí se nedá ocekávat opet nic jiného. I pres déšt však mají soutežící dobré podmínky pro podávání skvelých výkonu. Domácím se zatím nedarilo a po chybách vždy skoncili na horších místech, než na jaké byli v daném roce zvyklí. Rekord trati drží mezi muži Štrbice z roku 2003 casem 18.38 sekund a mezi ženami Úherce casem 18.84 sekund z roku 2003 také. Vítezové dvou rocníku jsou mezi muži Úherce a Štrbice a mezi ženami Lhenice a Úherce.

Souteží se v kategoriích muži a ženy. Na konci probíhá ješte finále 5-ti nejlepších družstev mužu na 2B hadice o putovní pohár SDH Chráštany.