Soutěž v Čechtíně ovládly Okříšky

Autor: Radek-Okříšky (radek.okrisky@centrum.cz), Téma: Třebíčská okresní liga
Vydáno dne 28. 06. 2004 (2978 přečtení)
Do Čechtína se tentokrát sjelo 19 družstev mužů a 3 družstva žen. Poprvé a doufejme, že ne naposled přijely Benetice a netradičně také HZS Třebíč který nebyl zahrnut do bodování ligy. Soutěžilo se na nové dráze v areálu koupaliště a fotbalového hřiště, trať byla rovná, od rozdělovače mírně do kopce.

První na start se postavil domácí Čechtín a soutěž zahájil časem 20,76s, za povšimnutí stojí čas na levém proudu -18,87s!. Z ostudy kabát si ušil HZS Třebíč, který zahájil útok s nenastartovaným strojem a svůj pokus ukončily časem až 22,20s. Hranici 20s prolomily jako první Kožichovice A a to časem 19,46s. Vedoucí pozici jim za nedlouho sebralo družstvo Benetic časem 19,22s. Desáté na start se postavily Okříšky a po kvalitně provedém útoku se časomíra zastavila na hodnotě 18,81s LP 18,73s. Tento čas znamenal velkou výzvu pro Nevcehle které přijely stejně jako o týden dřív na JČHL s mladším družstvem a nehrajícím kapitánem Milkou. Nevcehle si nechala poslat nejrychlejší vodu ( 8,58s ) a snažila se o co nejlepší čas, tentokrát jim to ovšem nevyšlo. Čas 19,36s. znamenal celkové třetí místo. Smolaři dne byly tentokrát kluci z Hvězdoňovic kteří jako jediní útok nedokončily a to kvůli rozpojené B hadici.

Finále se tentokrát jelo netradičně na 2B. O sud piva se utkaly Kožichovice B, Kožichovice A, Nevcehle, Benetice a Okříšky. Nejhoršího času dosáhla Nevcehle 17,30s. Nejlepší čas finále 16,42s patřil stejně jako v základním kole opět Okříškám.

Mezi ženami se blýskla nejrychlejším košem Okříšská košařka Siinka (4,68s ), bohužel levé proudařce vypadl kotouč z ruky a následné zpomalení znamenalo sestřik z velké dálky a nesražení terče. Roli favoritek potvrdily ženy s Radonína a v naporsté pohodě si doběhli pro prví místo, čas 20,07s, s odstupem téměř pěti sekund skončily ženy Kožichovic, čas 24,98s.