Plumlov kraloval víkendové extralize

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 28. 06. 2004 (2806 přečtení)
Další dva závody extraligy se uplynulý víkend konaly v okrese Přerov. Již tradičně sobota patřila závodu v Opatovicích a nedělního závodu se pořadatelsky zhostili radíkovští hasiči. Letos čekala na závodníky v sobotním klání změna v důsledku terénních úprav a nového osetí hřiště v Opatovicích.

Závod tedy pořadatelé přesunuli do vedlejší obce Býškovice, kde se pravidelně koná Velká cena OSH-ČMS Přerov. Soutěže v Opatovicích i v Radíkově se vyznačují vysokou účastí družstev, což je dáno kombinací závodů extraligy a velké ceny okresu a samozřejmě i kvalitou samotné soutěže. Na letošní 36. ročník se sjelo 45 družstev mužů a 18 družstev žen. Trať v Býškovicích by se dala charakterizovat jako rychlá, ale úvodní časy tomu nijak nenasvědčovaly. Kam by se měly časy ubírat naznačily Vacenovice, které časem 18,06s atakovaly hranici sedmnácti sekund. Na této hranici zastavili časomíru kluci z Babic - tedy rovných 18,00s. Svými útoky se začínají chytat Petrovice, které se dostaly o dvě setiny pod 18s a zapsali si 17,98s. Sobotní závody zvládají dobře borci ze Šarov - okr. Zlín. Jejich výsledný čas 17,92s dosáhl na druhé místo v soutěži. I přes ideální podmínky na trati se družstvům z předních míst průběžného pořadí extraligy nedařilo bodovat, což zamíchalo řádně pořadím extraligy. Trnov skončil na koši, Žďár si vybral smůlu po pěkně rozběhlém útoku na levém proudu, Radíkov pro změnu prostříkal na pravém terči.

Kategorie žen se letos vyvíjí tak jednoznačně, že by mi stačilo pravidelně kopírovat tento odstavec z jednoho článku o extralize do dalšího. Opět úvodním pokusem Výčapy nasadili laťku nepřekonatelně vysoko na 17,88s. Dařilo se domácím, které časem 18,48s obsadili druhé místo. Jen marně hledají ostatní družstva recept jak porazit Výčapy. Nadějně vždy vypadají útoky holek ze Staré Vsi, ale vždy tomu chybí precizní sestřik obou terčů. Čas 18,69s jim vynesl třetí příčku. Pod 19s se dostaly ještě děvčata ze Lhotek - 18,89s.

Hodnocení soutěže snad nelze ani nic vytknout. Vyzvednout musím práci rozhodčích, jejichž úroveň je na přerovském okrese vysoká. Starty se hlídaly, což by se mělo stát samozřejmostí, rovněž vzdálenost spojů. Družstev, kterých si muselo poopravit tuto vzdálenost nebylo málo. I práce pořadatelů nebyla jednoduchá, přemístit veškeré zázemí do jiného prostoru než je obvyklé. Po soutěži se konala v Býškovicích zábava, ale většina družstev přejela do Radíkova.