Vítězství Plumlova ve Lhotě

Autor: Jan Skopalík (jan.skopalik@seznam.cz), Téma: Velká cena OSH Přerov
Vydáno dne 09. 07. 2004 (3898 přečtení)
V neděli 30. května 2004 se konala již tradiční pohárová soutěž ve Lhotě. Letos byla poprvé zahrnuta do memoriálu Leopolda Koutného. Soutěže se zúčastnilo 21 družstev mužů a 9 družstev žen.


Kromě tradičních účastníků letošních soutěží na okrese Přerov přijely i \"extraligové\" celky Plumlova a Babic, takže se diváci už dopředu mohli těšit na kvalitní výkony v kategorii mužů.
Soutěžící družstva však měli úkol řádně stížený  nejen silným protivítrem, který s neměnnou intenzitou fučel takřka po celou dobu závodů, ale i s hůře posečenou trávníkem s drobnými nerovnostmi.
Už úvodní útok domácích naznačil, že největším problémem bude dotažení vedení až k terčům. Kdo své proudaře nešetřil, končil v poli poražených. Družstvům z Milenova, Olšovce a Bezuchova, které si v prvních dvou závodech rozdělovaly umístění na bedně, se útoky příliš nepovedly a uvolnily tak své místa na výsluní Hlinsku, Opatovicím a Radkově Lhotě. Radkova Lhota se pak jako jediná dostala pod 20 sekundovou hranici a časem 19,70 si připsala první vítězství ve VC OSH Přerov. Její útok přesto stačil jen na třetí místo, protože oba zástupci sousedních okresů se prezentovali neméně vydařeným útokem. Babice nastoupily v improvizované sestavě a po drobným problémech způsobených nedotažením rozdělovače dosáhli času 19,19, Plumlov pak zvítězil fantastickým časem 18,30.
V kategorii žen družstvo Opatovic dokázalo i při svém druhém startu ve VC OSH Přerov zvítězit, tentokrát časem 20,16. Kvalitní útok však předvedly i loňské vítězky memoriálu - děvčata z Hlinska, které sice skončili s časem 20,82 druhé, sražení terče na levém proudu časem 18,60 však ukázalo, že mají opět vysoké cíle. Na třetím místě pak skončily s menším časovým odstupem děvčata z Bělotína.