Sedmnáctkový nářez ve Vacenovicích

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 14. 07. 2004 (3282 přečtení)
Soutěží ve Vacenovicích se nám extraliga dostala do poloviny z celkového počtu 14 závodů. Jak bylo možné vidět na závodní dráze, rozběhaná družstva mrskala jednu sedmnáctku za druhou.

SDH Vacenovice patří již mezi tradiční pořadatele Extraligy ČR v požárním útoku od samého počátku tohoto seriálu, který započal v roce 1996. Letos zbyl na pořadatele \"Černý Petr\" v podobě jediného extraligového závodu o tomto víkendu, ale Pavel Bábík přišel s výborným nápadem a k sobotní extralize přidal nedělní Pohár mistrů. Tato kombinace vyšla a tak jsme měli v sobotu možnost vidět 37 družstev mužů a 10 družstev žen.
Klukům z Letohradu Kunčic se poslední dobou daří spíše střídavě a tentokrát to byl právě ten horší závod, který si vybrali - 20,03s. Domácí hasiči výborně piřpravili trať tak, aby se na ni daly běhat špičkové časy. Těch jsme měli možnost vidět celou řadu. Povedené útoky pod 18 vtěřin zaznamenal Bohdalín, Trnov, Žďář a Neplachovice.  Mniší a Petrov dokonce shodným časem 17,91s. Vedoucí družstvo extraligy časem  17,74s a třetím místem zase odskočilo od svých pronásledovatelů. Doslova z mrtvých vstání předvádí Petrovice, které se nabraly k mohutnému dotahování čela tabulky závod od závodu. Jejich útok znamenal druhé místo za čas 17,66s. Kdo ale kraloval sobotnímu extraligovému zápolení byly Nevcehle, které v těžké konkurenci sedmnáctkových časů vyhrály nejrychlejším útokem dne  s časem 17,44s. Nedařilo se Babicím, které zaznamenaly 17tkový sestřik pouze na levém proudu. Rovněž Radíkov slibně rozjetým útokem s výstřikem 15,9s zabodoval až na 14. místě, když vytočený rozdělovač znamenal vykrácení pravé proudu. Ten i přes vytrženou hadici s napojenou proudnicí se dokázal vrátit a chytit proudnici na výstřik 15,9s, ale cenné sekundy při nástřiku rozhodly o umístění v druhé desítce.

Kategorii žen jednoznačně dominují holky z Výčap a jinak tomu nebylo ani tentokrát - 17,63s. Přiblížit se dokázaly pěknými výkony Stará Ves a Kunovice svými časy pod 19s. Kromě nich se pokusily ohrozit skoro úspěšně svým útokem Lhotky, které těsně za Výčapami dokázaly srazit terč za 17,74s.

Soutěž ve Vacenovicích byla výborně připravena, rozhodčí byli nekompromisní, tak jako startér, který si pečlivě pohlídal ulité starty.