I v Tučapech kralovaly Mistřice.

Autor: Petr Kropáč (petrhori@seznam.cz), Téma: VC Uherské Hradiště
Vydáno dne 18. 07. 2004 (3072 přečtení)
V 5.kole VCUH na zavodníky čekal ne moc oblíbený závod v Tučapech. I přesto se ale sjelo do Tučap 19.družstev mužů a 4.družstva žen. Soutěž v Tučapech probíhala na fotbalovém hřišti které je ale maximalně hrbolatá a tráva maximalně přerostená trať se zde specifikuje tím že terče nejsou kolmo k základně ale musí se výbíhat od základny napravo.

I přes tyto nástrahy byl ale vidět nadherný boj o vítězství a i o 15.bodů do Velké ceny. Nepředbíhejme ale o pojďmě jsi závod shrnou od prvních družstev na startu. Soutěž odstartovalo domací družstvo, předveli pohledný výkon s časem 21.97sec a skončili na celkovém 8.místě. Jako druhé na startu se objevily Vésky které měly v nohou ne moc podařené krajské kolo v PS, stejně jako krajské kolo se jim nevivedl tento závod a vytrhnutí rozdělovače z rukou a dosažení času 22.27sec je zařadil celkově až na 9.místo a v celkovém hodnocení začínají na první dva týmy už strácet. Třetí na startu se objevili prozatimní suveréni Velké ceny Mistřice, kluci tentokrát nepředvedli optimální výkon když při dobržďování u značky podklouzl béčkař což znamenalo vykrácení vedení ale i tak dosáhli času 18.30sec. a 5.vítězství v letošní VCUH. Po Mistřicích se představil nevyspitatelný Čáskov, ale rozpojení béček znamenalo konec pěkně rozběhlého ůtoku. Na startu s číslem 5.se představil zástupce hodonínska a to Vlkoš který časem 20.83sec jsi odvezl 6.místo. Jeden ze zastupců z vyškovska a to Hodějice se startovním číslem 8 ukazal že umí a musí se sním počítat když po jejich ůtoku se zastavila časomíra na hodnotě 18.64sec a znamenalo to třetí místo. Další zástupce ze stejného okresu družstvo Tučap obsadilo 4.místo a čas 20.49sec. Číslo 12.bylo přiřknuto pro tento závod družstvu Knežpole které rovněž jako Vésky reprezentovali náš okres na krajském kole, a i přes problémy které jim během soutěže nastaly obsadili 2.místo. Stejnou pozici obsadili i dnes když s časem horším o pouhých 6setin zaostali za vítězem dněšního závodu. Překvapivý ůtok předvedl Ořechov který časem 20.75sec obsadil hezkou 5.pozici. Z okresním favoritů bohužel chyběly Bojkovice které by určitě promluvily do předních pozic.

 

Mezi ženami se přešlo oproti Mistřickému závodu ke slabím časům. Vyhraly ženy z Bílovic za čas 23.62sec, jejich ůtok ale nebyl bezchybný a chyba na koši udělala své. Druhé místo obsadily sympatickým výkonem domací Tučapy a třetí skončily holky z Březolup.

 

6.kolo je naprogramu teno víkend, a bude jej pořádad SDH Kněžpole na svém závodišti.