Výčapy letos poprvé poraženy

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 21. 07. 2004 (3560 přečtení)
Již den předem se do Hůrek sjelo početné pole hasičských závodníků, kteří si měli možnost omrknout trať v závodě na 2B. Noční inferno zde komentovat nebudu, protože mne stejně už někteří z vás předběhli v diskuzi, takže se budu raději věnovat soutěžnímu zápolení.

Opět slunečný den jako v Úhercích probudil (někoho ne) závodníky do 9. kola extraligového klání. Dobrý vstup do soutěže zaznamenaly Štrbice časem 18,45s. Sluší se připomenout, že se jelo na stejné terče jako v sobotu, takže se očekávaly spíše pomalejší časy.

Desáté startující Babice s rezervou na sestřiku přeskočily Štrbice a ujaly se vedení. Hozenou rukavici sebraly po nich startující Petrovice, které si nekompromisně pěkným útokem a časem 17,57 řekly o extraligové body. Rychlejší voda žďárským proudařům nesedla a výsledkem byl čas 18,73s. Komu ale sestřik sedl na jedničku byl Radíkov, který nejlepším časem letošní extraligy 17,30s obsadil první místo.

Vacenovice netradičně startující po Radíkovu se vyhecovaly k výbornému výkonu na třetí místo - 18,18s. Neplachovice opět po drobýnch problémech vzadu dosáhly shodného času se žďárem a podělili se o 6. místo. Závěr patřil vedoucímu extraligy Plumlovu, který dosáhl shodného času se Žďárem a Neplachovicemi.

Kategorie žen odstartovala v tradičním duchu útokem Výčap, kterým se však zranila béčkařka. I přesto se nenechaly rozhodit a dosáhly pěkného času 18,34s, který byl letos jejich druhou osmnáctkou (jinak samé 17tky). Výčapy se tentokrát musely sklonit před výkonem úřadujích mistryň ČR v požárním sportu - Chválenic. Ty dosáhly shodného času spolu Kunovicemi a podělily se o 1. místo.

Soutěž byla dobře připravena a z dua Úherce - Hůrky se začíná stávat stálice pořadatelů extraligy. Nejlepší družstva si odvezla hodnotné ceny. Nejen nejlepší proudař Lukáš alias Herka z Petrovic za nejrychleší sestřik 17,08s, ale i nejvěrnější štamgasta tentokrát z Plumlova získali svou cenu.