Ve Služovicích měli dva vítěze

Autor: Pavel Straub ( pavel.straub@seznam.cz), Téma: Moravskoslezský Pohár
Vydáno dne 25. 07. 2004 (2592 přečtení)
     25 družstev mužů a 5 družstev žen se tuto neděli 25. července sjelo do Služovic, kde pokračoval sedmým kolem Moravskoslezský pohár. Na všechny soutěžící čekala kvalitní trať a nekompromisní rozhodčí. Na diváky pak slunečné počasí a dobře vychlazené pivo.

    Jako první se v kategorii mužů postavili na start domácí Služovice, zádrhel na koši však znamenal konec nadějí na dobré umístění a čas 29.26 s. Šesté soutěžily Hněvošice, ani jim se však útok nepovedl - levý proudař při rozhazování hadice upustil koncovku a i když se pohotově vrátil, výsledný čas byl 21.78 s. První čas pod sedmnáct sekund zaznamenaly Velké Hoštice (16.83 s). Tento čas mohl být minimálně o sekundu lepší, ale bohužel levý proudař prostříkal. Další horký favorit Neplachovice měl také smůlu - rozdělovači vypadlo při odběhu od základny céčko a slibně vypadající útok nedokončili. Na bednu se tentokrát dostal Pustkovec za čas 16.69 s. O prvenství a stejný počet bodů se podělili muži z Bolatic a Svinova. Obě družstva předvedla výborné útoky a shodný čas 16.00 s. Jelikož pořadatelé nechtěli krásný putovní pohár řezat napůl, došlo na rozstřel. V tom byl nakonec šťastnější Svinov, který dosáhl času 15.48 s.

    V ženské kategorii zvítězila děvčata z Martinova časem 20.24 s. Druhé bylo Mladecko (20.44 s) a třetí Dolní Lhota (24.07 s).