Překvapivé vítězství Částkova

Autor: Petr Kropáč (petrhori@seznam.cz), Téma: VC Uherské Hradiště
Vydáno dne 27. 07. 2004 (3139 přečtení)
Za sluného odpoledne, i když občas větrného, se do Kněžpole sjelo na 6.kolo VCUH 20.družstev mužů a 5.družstev žen. A byly k vidění zajímavé časy a zajímavé umístnění družstev. Soutěž probíhala na fotbalovém hřišti a základna s náběhem byla umístněna na betonovem plácku.

V 6.kole VCUH bylo k viděni hned několik zajímavých momentů a hned o ten první se postaral s číslem 2 prozatimní lídr VCUH Mistřice. Mistřice jako obvikle rozjely svůj útok standartně a vše vypadalo že by opět mohli předvést pěkný pokus, to by ale nesměl na samém závěru trati chybovat levý proudař který měl velké problémy zakončené ošklivým pádem ze kterého vyšel jen z pohmoždeninami a menší nucenou přestávkou do dalších závodů, a tak Mistřice letos poprvé nebodovaly a zapsaly jsi Neplatný pokus(časna pravém proudu 17.79sec). Klopítnutí Mistřic mohli využit kluci z Kněžpole a připsat jsi 15.bodů, jenže jejich provedení ůtoku dnes nestačilo na přední bednové pozice a s časem 18.81sec obsadili celkovou 4.pozici, před družstvo Kněžpole se protlačili oba týmy Vacenovic. Třeti místo za čas 18.63sec jsi odvezlo Vacenovské Ačko, druhou pozici obsadil záložní tým s časem 18.34sec. O velké překvapení soutěže se ale zasloužil Částkov, klukům koněčne všechno sedlo jak má a docílili nejlepšího času dne a to 18.04sec a zaslouženě jsi připsali 15okresních bodů. Časově jsi oproti minulým zavodům polepšily Vésky ale i nadále zůstávaji za očekávánim a čas 19.84sec mohl být slabou zlepčující ůtěchou který zajistil okresní 3.místo a v soutěži až sedmou pozici. Dobře se prezentovali kluci ze Šarov a to 5.místem a Hodějice obsadili v Kněžpoli 6.místo. S pořadím na špicy mohly zamýchat ještě Bílovice a fatální prostřik na pravém proudu zastavil časomíru na hodnotě 21.16sec která znamenala 7.pozici. Dále je vidět ve VCUH stale se zlepšující Tupesy které jsi závod od závodu vylepšují své časy, dobrý pohled je i na nejmladší družstvo na okrese a to Mistřice B.

 

V ženské kategorii se nám představily 4soutěžní kolektivy žen + holky z Jarošova které šly mimo soutěž. Soutěž rozběhly ženy z Mistřic které se ukázaly po vynechaném závodě v dobrém světle a škoda jen snad spadlé proudnice s plata před odstartováním pokusu. Ale i tak byl k vidění pěkný pokus a dobrý čas 21.49sec. Po dlouhé době ukázaly bezchybný pokus Bílovice a o 34setin se dostaly před ženy Mistřic. Třetí místo obsadily ženy Březolup.

7.kolo VCUH které mělo proběhnout  v Záhorovicích se z technických dlůdů nekoná, a tak se další kolo uskuteční 8.8.2004 ve Véskách na 2B.