Kandidátská soutěž VC Blanenska ve Velkých Opatovicích

Autor: Aleš Havelka (havelka@email.cz), Téma: Velká cena Blanenska v PÚ
Vydáno dne 27. 08. 2004 (4162 přečtení)
 Na nové opatovické trati překvapivě excelovali muži ze Sudic. V kategorii žen jedinou devatenáctku předvedly holky ze Sychotína.

 V neděli 22.8. se konala soutěž ve Velkých Opatovicích. Již druhým rokem se pořadatelé neprobojovali mezi pořadatele VC. Všichni očekávali co vylepší a co nového připraví aby se do VC dostali. Bohužel celou soutěž poznamenala slabá účast družstev (14 mužů a 6 žen). Někteří si ještě užívali dovolené, jiní dali přednost extralize v Petrovicích. Takže první novinkou byla nová trať. Pořadatelé zůstali věrni asfaltu, ale dráhu přesunuli z úzké ulice na prostorné parkoviště. Takže i pro diváky byla trať pěkně přehledná. Další novinkou bylo kvalitní ozvučení a aktuální repertoár hudebního doprovodu. Dalším pozitivem byla činnost technické čety, která se starala jak o navážení strojů tak o odvodňování dráhy. Jedinou skvrnou na celé soutěži byli problémy s terči. Ty signalizovali sražení ikdyž válce nesepni kontakt časomíry. Tento problém se vyskytl na začátku kategorii žen. Pořadatelé problém vyřešili odstraněním signalizačního terčíku. Sražení terče signalizoval až terčový rozhodčí zvednutím praporku. Družstva žen, které zmiňovaný problém postihl si útok zopakovala (V.Opatovice a Sychotín).
V kategorii mužů startovali z aktuální špičky VC jen 4 družstva. Ani jedno z nich nepředvedlo bezchybný útok. Nejlépe měli rozběhnutý útok muži ze Žernovníku.Pravý proudař dosáhl nejlepšího sestřiku dne časem 18,92s. Bohužel levý prostříkal až na 21,83s a 5.místo. Podobný útok předvedli muži z Míchova. Na pravém proudu také sestřik pod 19, ale levý proudař dal proudnici přes zub a bylo z toho N. Sychotín díky prostřiku na levém proudu zastavil časomíru na 20,33s a odvezl si alepsoň 3.místo. Z favoritů nejlépe dokončili útok muži ze Šošůvka. Spíše průměrným časem 19,97s si zajistili 2.místo. Překvapením pro všechny byl útok Sudic, které se prozatím pohybují kolem 20.místo VC. Čistě nataženým vedením prohnala jejich 15-ka vodu na celkový sestřik 19,84s.
Před kategorií žen si svoje útoky ještě odběhly 2 družstva veteránů (V.Opatovice a Šošůvka). Lepší byli muži ze Šošůvka a odvezli si putovní trofej v podobě fajfky.
V kategorii žen se v zúžené konkurenci blýskly ženy ze Šošůvky. Jejich teprve druhý start na soutěži jim perfektně vyšel a za čas 22,88s si zasloženě odvezly 3.místo. Je vidět že děvčata mají dobré vedení a určitě s nimi bude nutné v budoucnu počítat. Druhé místo si vybojovaly ženy ze Žernovníku časem 20,73s. První místo si za jedinou devatenáctku odvezly ženy ze Sychotína (19,78s).
I v oceňovaní nejlepších se pořadatelé polepšili. Vítězná družstva obdržela solidní peněžité a věcné ceny. Jediným mínusem bylo zbytečné čekání na vyhlášení (cca 45 minut).