9. kolo VC Blanenska v Lysicích.

Autor: Aleš Havelka (havelka@email.cz), Téma: Velká cena Blanenska v PÚ
Vydáno dne 02. 09. 2004 (3735 přečtení)
 Po zaváhání Plumlova a Černovic si vítězství z Lysic odvezli muži ze Starého Lískovce. V ženách excelovala děvčata ze Žernovníku.

 Tradičně poslední neděle v prázdninách patří soutěži v Lysicích. Tentokrát se běžel již 26. ročník. Soutěž se běhá na široké silnici u obecního úřadu, takže je pro diváky přehledná a atraktivní. Do dokazuje každoroční masivní divácké kulisa. Svoji atraktivitu trať zvyšuje také tím, že je mírně do kopce, zejména pro muže, kde poslední úsek k terčů má solidní převýšení. Ačkoli hasiči z Lysic nejezdí na soutěže VC vylepšili služby na soutěži přesně podle trendu ostatních soutěží VC. Oproti loňskému roku doplnili soutěž o perfektní ozvučení a hlavně špičkový komentář Míry Kučery, který zase pobíhal se svým utrženým sluchátkem (tedy bezdrátovým mikrofonem) po celém náměstí.
Na postech rozhodčích se prezentovala nejsilnější rozhodcovská sestava: p.Štidlík st.– hlavní, Míra Kleveta – startér, Darek Sejbal – podlážka, Jirka Špidlík – koš. Zejména Mírovo startování dělalo spoustě družstev problémy.

Jak bývá na asfaltu zvykem začaly útočit ženy. A k vidění byli opravdu parádní útoky. Vzhledem k tomu jaké jsou minimální rozdíly v bodování VC není možné žádné taktizování a chybování. O tomto se přesvědčila devčata z Belče. Útok se jim nevydařil přesně podle představ a 1 bod za 9.místo je rázem odsunul ze 3. na 5.místo VC.Na 3. místě je vystřídaly holky ze Žernovníku, které předvádějí skvělý konec sezóny. Každý závod si vylepšují svůj osobák. Tentokrát to bylo poprvé do 20s a hned 19,57s a 1. místo. Díky 2. místo za čas 19,74s se vráti do vedení VC ženy ze Sychotína. Stupně vítězů v Lysicích doplnily ženy ze Sebranic (21,08s).

I v kategorii mužů se sešla skvělá konkurence, včetně čerstvých vítězů extraligy ČR – Plumlova (PV). Bohužel klukům se v Lysicích v nedaří. Po loňském N-ku letos po chybách strojníka a rozdělovače skončili na 18.místě. Ze špičkových okresních družstev chybělo snad jen Horní Poříčí. Vzhledem k tomu, že se jim ve VC nedaří, kluci sezónu hodili za hlavu a veškeré snažení podřídí snaze o zisk titulu mistra republiky.
V celkovém hodnocení VC se žádné velké změny neděli, protože všechna vedoucí družstva se umístila v první desítce. O umístění vesměs rozhodovali drobné chyby.První čas pod 20s předvedli borci z Němčic. Stejně jako v loňském roce mají výborný finiš sezóny.Čas 19,82s jim stačil na 3.místo. O 20 setin lepší útok předvedli stálí hostě VC ze Starého Lískovce a odvezli si 1.místo. Mezi tato družstva se časem 19,77s dokázal vklínit Sychotín. Poslední čas pod 20s předvedli ještě kluci z Míchova. Bohužel pouhá 1 setina je dělila od 3.místa. Smolným byl závod v Lysicích pro obhájce z Černovic. Nejprve pro technické problémy se strojem (vadný startér) museli kluci odložit svůj start až na konec soutěže. Ani útok jim nevyšel bez chyb a čas 20,48s stačil až na 9.místo.