Zlínská liga PS skončila

Autor: Jiří Požár (jpozar@tajmac-zps.cz), Téma: Zlínská liga požárního sportu, Zdroj: Jiří Požár
Vydáno dne 06. 09. 2004 (4735 přečtení)
Na poslední soutěži Zlínské ligy PS v Brumově (zároveň započítávané i do SMHL) se sešlo neuvěřitelných 64 družstev. Tím se stala tato pohárová soutěž rekordmanem zlínského okresu v počtu zúčastněných družstev. A bylo se na co dívat.

Pod 16 vteřin se dostaly 4 družstva, Šarovy s časem 15,27 pokořily nejen všechny zlínské družstva, ale i 29 družstev z okresů VS, UH, OV a hlavně ze Slovenska.

V kategorii mužů se ve ZLPS doslova lámal chleba. Vedoucí družstvo Velkého Ořechova A šlo na start jako třetí, ale s časem 17,66 nebylo vůbec spokojeno. Jeho největší rival, družstvo Šarov se startovním číslem 5 obavy Velkého Ořechova potvrdilo – časem 15,27 jej nejen porazilo, ale vytvořilo svým časem také dostatečný prostor, do kterého se vklínilo dalších 6 družstev ZLPS a odsunulo tak Velký Ořechov nejen z dobrého umístění v soutěži, ale i z vedoucího postu Zlínské ligy PS.


V kategorii žen bylo již před Brumovskou soutěží sice o vítězi ZLPS rozhodnuto, přesto se v ní strhnul urputný boj o postup na hejtmanský pohár i o pohárové umístění v ZLPS. Družstvo žen z Šarov svým druhým místem v soutěži v pořadí zlínských týmů přeskočilo v konečném pořadí ZLPS ženy ze Lhoty. Ženám z Velkého Ořechova stačil tentokrát k postupu na hejtmanský pohár i nedokončený pokus.

Konečné pořadí ZLPS je tedy následující:

Kategorie MUŽI
1. Šarovy
2. Velký Ořechov A
3. Vrbětice
4. Velký Ořechov B
5. Držková

Kategorie ŽENY
1. Tečovice
2. Velký Ořechov
3. Šarovy
4. Lhota
5. Bylnice

Vítězná družstva Zlínské ligy požárního sportu - ženy Tečovic a muži ze Šarov