Double Krumsína na domácí soutěži

Autor: Martin Ošťádal (sdhkrumsin@seznam.cz), Téma: Prostějovská liga
Vydáno dne 12. 09. 2004 (4273 přečtení)
V sobotu 4. září se konalo v Krumsíně 9. kolo Prostějovské ligy v požárním útoku. Soutěž vyzněla zcela jednoznačně v obou kategoriích pro domácí družstva.

Soutěž v Krumsíně se konala již druhý rok od 10. hod. ráno. Pořadatelé Prostějovské ligy, OSH Prostějov, nepochopitelně umožnilo konání dvou závodů ligy v jeden den. To se bohužel podepsalo na účasti družstev. Do Krumsína přijelo pouze 12 družstev mužů a 2 družstva žen. Počasí bylo slunečné, trať byla dobře připravena.

Pořadatelé připravili velké množství krásných věcných cen, tak jak je již v Krumsíně tradicí.

Jako první šel na start obhájce loňského prvenství Plumlov B, posílený o extraligový rozdělovač z áčka a proudaře z Krumsína. Kluci ukázali, že se jim v Krumsíně daří a předvedli útok v čase 20,13s.

Hned jako druhé šlo na start Stražisko, pořadatel odpoledního závodu PV ligy. Útok bohužel nevyšel podle jejich představ a s časem 20,81 určitě nebyli spokojeni. Jako třetí se postavil na start dosavadní lídr ligy, družstvo Krumsína. Časomíra se zastavila na čase 18,05s, levý terč sepnul dokonce v čase 17,68s!!!

Nikdo z přítomných nepochyboval o tom, že tento čas nebude nikým překonán.

Kvalitní čas předvedli borci z Poštorné z okresu Břeclav. Čas 20,11s stačil nakonec na druhé místo.

Všechna družstva se snažila svoje útoky dokončit, protože 5 družstev s nejhorším dosaženým časem čekala dodatková soutěž o krásný dort z CUKRÁŘSKÉ VÝROBY RADEK KOCOUREK.

Mezi pěticí startujících bylo jednoznačným favoritem družstvo ze Soběsuk. Svoji úlohu zvládli na výbornou. Oba terče byly sraženy ve shodném čase 19,49s a tento čas zůstal nepřekonán.

V kategorii žen startovala pouze 2 družstva, ale na to už si začínáme zvykat. Jako první šly na start holky ze Soběsuk s vědomím, že případné vítězství by pro ně znamenalo celkové prvenství v lize. Lehký prostřik na levém terči znamenal čas 21,54s. Jako druhé nastoupily domácí holky z Krumsína. Před domácím publikem předvedly hezký útok a časem 20,97s zaslouženě zvítězily.Sestřik na pravém terči byl dokonce v čase 19,81s.

Oslavy vítězství v lize tak musely Soběsuky odložit minimálně na odpoledne, kdy se konalo další kolo PV ligy ve Stražisku.