10. kolo PV ligy ve Stražisku

Autor: Martin Ošťádal (sdhkrumsin@seznam.cz), Téma: Prostějovská liga
Vydáno dne 12. 09. 2004 (4194 přečtení)
V sobotu 4.září 2004 se konalo ve Stražisku další kolo Prostějovské ligy v požárním útoku. Tuto soutěž opět zcela ovládl Krumsín a potvrdil tak dobrou formu v závěru sezóny.

Závod začal asi kolem 14 hodiny. Čekalo se na družstva, která sem spěchala z dopolední soutěže v Krumsíně. Trať ve Stražisku je v těsné blízkosti místního koupaliště a je hodně do kopce.

Závod byl letos také zařazen do Prostějovské ligy. Pořadatelé zde každoročně připravují skvělé ceny, takže bylo o co závodit. Pro úspěšná družstva byly připraveny i nějaké penízky. Počasí bylo ideální, proto byla i dobrá divácká kulisa.

Jako první šel na start domácí favorit, družstvo Stražiska. Jejich útok však skončil diskvalifikací. Jako pátý šel na start Horní Štěpánov. Kluky provází celý letošní rok obrovská smůla. Ve Stražisku jim rozhodčí písknul ulitý start, ale tak, že to slyšeli snad jen dva závodníci, kteří byli nejblíž a zůstali stát, ostatní pokračovali. Útok byl nakonec dokončen, ale pořadatelé později uznali protest Horního Štěpánova a útok se opakoval. Velmi kvalitní čas 20,245s znamenal nakonec vynikající 2. místo.

Dobré útoky lehce nad dvacet sekund předvedly ještě Dolany, Žernovník a Poštorná. Se startovním číslem 17 šel na start favorit a vedoucí družstvo ligy z Krumsína. Strojník chvilku podržel vodu, aby proudaři do kopce dotáhli a čas 19,346s znamenal i přes velký prostřik na levém terči vítězství. Pravý proudař předvedl nejlepší sestřik dne časem 18,553s a pořadatelé ho ocenili poukázkou na večeři v místní restauraci.

V kategorii žen si Soběsuky druhým místem pojistily celkové vítězství v lize.

Vítězem se stalo družstvo žen z Krumsína. Škoda jen, že finiš krumsínských děvčat přišel tak pozdě.

Krumsínská družstva tak dokázala získat druhý double v jednom dni a zcela ovládla hasičský víkend na Prostějovsku.