Pohár hejtmana Zlínského kraje

Autor: Jiří Požár (jpozar@tajmac-zps.cz), Téma: Zlínská liga požárního sportu
Vydáno dne 15. 09. 2004 (4872 přečtení)
V nádherný nedělní den prozářený sluncem se Rokytnice u Slavičína stala dějištěm 3. ročníku Poháru hejtmana Zlínského kraje. Na uzavřenou soutěž se sjelo 16 nominovaných týmů zvučných jmen ze Zlínského kraje. A bylo se na co dívat.

Dne 12.9.2004 se do Rokytnice sjíždí družstva mužů i žen ze Zlínského kraje, které jednotlivé OSH nominují na tuto uzavřenou soutěž. V 10 hodin začíná samotná soutěž a útoky mužů i žen probíhají souběžně na dvou soutěžních drahách. Přesto, že trať míří mírně do kopce, první dosažené časy naznačují, že boj o putovní trofej, věnovanou hejtmanem Zlínského kraje panem Františkem Slavíkem, bude opravdu zajímavý.

Družstvo Velkého Ořechova v akci

V kategorii mužů družstvo Šarov dosaženou dvacítkou v prvním pokusu jistě nesplnilo svůj cíl, ale naznačuje vysokou úroveň. Po nich nastupující Vésky zaběhnou 19,65 a na chvíli se ujímají vedení v soutěži. To se však ještě během prvních pokusů přelévá z jednoho družstva na druhé. Nejdříve na Velký Ořechov s časem 19,56, ale toto vedení vydrží pouze do startu dalšího družstva. Jeden z favoritů soutěže, družstvo Kněžpole, vystřihuje útok jako z partesu a časem 18,28 se ujímá vedení v soutěži. Obhájce prvenství z loňského roku Mistřice sice zaběhne krásných 18,66, ale na Kněžpole to v tuto chvíli nestačí.

Obrovské nasazení vítězného družstva Kněžpole

Druhé pokusy se nesou již malinko v duchu nervozity jednotlivých družstev. Až Velký Ořechov, startující jako šestý v pořadí, ukazuje, že není všem dobrým výkonům konec. Družstvu Kněžpole se na chvíli tají dech, když voda z proudnic vyletí v sedmnácté vteřině. Časomíra levého proudu se zastavuje na čase 18,23, bohužel malé prostříknutí pravého proudu určuje čas pokusu na 19,03 a dosazuje Velký Ořechov na 3. místo. Kněžpole dává v dalším rozběhu čas 19,91 a poté již nastupují obhájci z Mistřic. Předvádějí nádherný útok, který může atakovat čas Kněžpole, ale v poslední chvíli díky pravému proudu, který nestihnul připojit proudnici, útok končí a zůstávají na 2. místě.

Snaha obhájců trofeje Mistřic bohužel v letošním roce k obhajobě nestačila

V kategorii žen se v soutěži družstva ze začátku přetahují časy kolem 23 vteřin, až do pokusu šestého družstva žen z Tečovic, které se ujímají vedení v soutěži časem 20,15. Obhájkyně z Mistřic na jejich čas dokázaly odpovědět časem 21,17 a soutěž začíná dostávat obrátky. Přesto, že se jednotlivá družstva žen snaží a druhé pokusy jim vycházejí lépe, Velký Ořechov dává jen 22,29 a dosahuje na chvíli 3. místa. To jim však během dvou rozběhů sebere Dolní Bečva časem 21,83. Družstvo z Tečovic sice překonává samo sebe a ve druhém pokusu má na levém proudu čas 19,16, ale prokletí pravých proudů pokračuje a časomíra se zastavuje na konečném čase 23,95. Ani Mistřické děvčata nedokáží atakovat dvacítku a časem 21,54 zůstávají 4 desetiny za svým prvním pokusem. Z putovního poháru se tak raduje družstvo žen z Tečovic, u kterého se projevily i v této soutěži velké zkušenosti z minulých let.

Kompletní výsledky v diskuzi v odkazu Zlínská liga 9. díl - soubor Hejtman 2004.

Vítězná družstva mužů Kněžpole a žen z Tečovic

Jiří Požár