V Kobeřicích ukončen první ročník Moravskoslezského poháru

Autor: Pavel Straub ( pavel.straub@seznam.cz), Téma: Moravskoslezský Pohár
Vydáno dne 26. 09. 2004 (2669 přečtení)
V neděli 26. září proběhlo v Kobeřicích závěrečné kolo letošního ročníku MSP. Za účasti třiadvaceti družstev mužů a šesti družstev žen mohli diváci sledovat rozhodují boj mužů především o celkovou třetí příčku a u žen boj o celkového vítěze.

     V mužské kategorii hned na počátku předvedly Neplachovice kvalitní útok za 18.30s. Také svinovští borci se nechtěli nechat zahanbit a ukončili v čase 18.53s. Družstva Sádku, Velkých Hoštic a Plesné svedla napínavý boj o celkové třetí místo. Jako první byla z boje vyřazena Plesná, neboť útok nedokončila. Rozhodovalo se tak mezi Sádkem a Velkými Hošticemi. Sádek docílil času 19.27s, Velké Hoštice i přes uzel na dopravním vedení ukončily svůj útok v čase 19.04s. V celkovém hodnocení získala obě družstva stejný počet bodů, lepší dílčí umístění však rozhodlo o tom, že celkově třetí skončili muži z Velkých Hoštic a nepopulární \"brambora\" zbyla na Sádek.

     Muži z Bolatic předvedli opět výborný útok (18.13s), ale kobeřický pohár si tentokrát odvezli kluci z Pustkovce za čas 18.11s. Ve finálovém boji na trati 2B o finanční prémie zvítězily Neplachovice (15.34s) před Velkými Hošticemi (15.60s) a Pustkovcem (15.61s).

     Celkovým vítězem letošního prvního ročníku MSP se v mužské kategorii s přehledem staly Bolatice (získaly 231 bodů) před Svinovem (178 bodů) a Velkými Hošticemi (156 bodů).

     V ženské kategorii bylo také na co koukat, neboť průběžně první Martinov a druhé Mladecko dělil před posledním kolem jediný bod. Z vítězství se nakonec radovala děvčata z Mladecka, která předvedla vynikající útok v čase 19.43s. Ženy z Martinova bojovaly do poslední chvíle, ale nakonec je od vítězství dělilo pouhých třicet čtyři setin sekundy (19.77s). Celkově tedy zvítězy ženy z Mladecka (163 bodů) před Martinovem (162 bodů) a Dolní Lhotou (125 bodů).

     V závěrečném vyhodnocení předali zástupci rady MSP finanční prémie prvním pěti ženským a deseti mužským družstvům a vítěz mužské kategorie Bolatice získal krásný putovní pohár.