Prosluněný den v Kunovicích

Autor: Petr Kropáč (petrhori@seznam.cz), Téma: VC Uherské Hradiště
Vydáno dne 28. 04. 2005 (3872 přečtení)

Za krásné slunečného dne se v neděli 24.4.2005 sjelo na první soutěž VC OSH UH na Kunovickou Bělinku 23.družstev mužů a 4.družstva žen. I když tento závod byl pro většinu zahajovací nové sezony tak rozhodne se bylo na co dívat, proč by ne když ve startovním poly byly družstva jako jsou Petrov, Vacenovice, Velký Ořechov, Starý Liskovec-sport, Vlkoš, Kněžpole, Mistřice a mnozí další.....

Závod a i VC Uh odstartovaly domácí Kunovice ale rozhodně si představovali lepší start do sezony a chyba košaře jim s časem 44.59sec přisoudila 20.místo, za domacími jako druzí šli jedni z mnoha favoritů a to družstvo Velký Ořechov které předvedlo dobrý ůtok s časem 18.566 který zaznamenal na start sezony 5.místo. Jako již téměř pravidelně se třetí na startu představily Mistřice, ale oproti loňskému roku v kterém se stali vítězi VC Uh v ůplně nové sestavě když na svých postech zůstali dva členové a zbytek byl doplněm navrátilcema nebo si kluci přehodily pozice, i tak se takové rošádo asi moc kluků nedotklo a překvapili asi aj sebe časem 18.43 a celkovým druhým místem.

S číslem 5. v okrese nebezpečné Vésky se moc nepředvedly, ale připisoval bych to částečně že nešli kompletní jak loni chodivali a museli tak doplnit(proudar byl v Jablonecke hale), a tak časem 20.74se zařadily na 12.místo. Po Véskách nadherný ůtok s časem 18.17 vystřihl Petrov a stal se vítězem soutěže.

Dále zaujala Mistřická záloha která časem 20.65 obsadila 11.pozici a jen jen možná škoa že není do VC Uh přihlášena. S číslem 12. se na startu objevilo Kněžpole které stabilně patři k okresní špičce a klůci nezklamali když časem 18.569sec obsadili 6.místo a do okresního klání získali 12.bodů.

Dobrý ůtok se čekal aj od startovního čísla 16. a to družstva Vacenovic klukům se ale moc nevedlo a s časem 19.09sec obsadili 9.místo. Dále Častkov navazuje na loňský rok a s časem 18.95sec bral 8.místo a do okresu 10.bodů. S pořadím ještě zamýchal poslední startující Vlkoš když s časem 18.44sec. obsadili 3.místo...... z zmínku určitě také stojí čas 18.59 a 7.místo pro Starý Lískovec-sport.

Mezi ženami kralovly Mistřice které dokázaly zvítězit pěkným časem 20.10sec, za ně se zařadily Podlužany 22.39 a třetí místo braly Březolupy s časem 23.56sec.

Teď nás čeká delší přestávka poněvadž VC Uh se rozběhne až 26.6.2005 v Dolním Němčí.