Velká čistka v Horním Poříčí

Autor: Aleš Havelka (havelka@email.cz), Téma: Velká cena Blanenska v PÚ, Zdroj: Aleš Havelka
Vydáno dne 24. 05. 2005 (4170 přečtení)
 V neděli 22.5. se opět rozběhla VC Blanenska. Tradičně se první soutěž koná v Horním Poříčí. Po loňském zmrzlém ročníku letos na všechny čekalo příjemné takřka letní počasí.

 Trať je situována na travnatém hřišti. Okolí základny je vydlážděno. Celá trať byla kvalitně připravena a všechna soutěžní družstva měla stejné podmínky až do samého závěru soutěže. Terče jako již tradičně na VCB byli z Němčic. Na postech rozhodčích pracovali pan Špidlík a navrátilec Aleš Hrnčíř.

Jak je zvykem na travnatých tratích první vyběhli muži. A chodilo se opravdu natvrdo, žádné taktizování. Díku tomu také byla velká úroda neplatných pokusů. Největší problémy činili koše a proudnice. S N skončila spousta favoritů, kteří mohli promluvit do předních míst.
Vzhledem k tomu, že ještě nezačala extraliga ČR, mohli jsme ve startovním poli vidět i některá špičková družstva z ExL. Jako první se předvedli muži z Litavy. Předvedli, že útoky opravdu umí. Výstřik kolem 17,50s stačil na výsledný čas 19,19s a celkově 3.místo. Narozdíl od loňského roku hned od začátku sezóny zabrali borci z Němčic. S časem těsně pod 20s si zajistili 5.místo. Silná skupina startovala kolem 13. startovního čísla. Nejprve Černovice předvedli svůj standard a s časem 19,12s předstihli Litavu. Hned po nich odstartovali s novým strojem borci ze Šošůvky. Zimní předpovědi na černého koně soutěže se potvrdili. Na pravém proudu kluci předvedli druhý nejrychlejší sestřik dne 18,90s. Bohužel prostřik na levém proudu znamenal 19,81s a 4.místo. Po Šošůvce nastoupil největší favorit, vítězové loňské ExL – Plumlov. Mírně pozměněná sestava chodí velmi dobře. Drobné nedostatky jsou zatím na béčkách. Ale i tak byl výstřik na pravém proudu pod 17s (16,96s) Radim tento výstřik zužitkoval a sundal za 17,83s. Zahrádkářskou vsuvku předvedl Tašunka na levém proudu a sundal za 18,67s. I tento prostřik jim ovšem stačil na první místo.

V kategorii žen se nekonalo žádné překvapení. Bohužel startovní pole trochu prořídlo. Díky problémům se sestavou nenastoupily ženy ze Sebranic a Míchova. Standardní útok předvedly ženy z Černovic. Škoda prostřiku na levém proudu. Po výstřiku 18,44s se podařilo sundat terč za 20,72s. Na pravém proudu byl kvalitní sestřik za 19,70s. Brutální útok předvedly ženy ze Sychotína. Všechny mezičasy od koš až po výstřik byli daleko před ostatními. Bohužel výstřik 16,72s zastavil děvčata asi 4m před nástřikovou čarou. A tak sestřelení terčů trvalo hodně dlouho. Na levém proudu byl sestřik za solidních 19,21s a pravá proudařka sestříkla ve 20,58s. Stupně vítězů doplnila děvčata ze Sudic s již výraznějším odstupem za vedoucí dvojicí (21,48s).

Velká pochvala patří pořadatelům za organizaci celé soutěže. Vše mělo velmi svižný spád bez zbytečných časových prodlev. Poslední útok se běžel asi v půl 3. Na špičkové úrovni bylo občerstvení. Dostatečný počet prodejních míst a velký sortiment občerstvení určitě každého potěšil. Velmi kvalitní bylo i ohodnocení nejlepších. Pořadatelé vsadili na menší počet věcných cen a o to větší finanční ohodnocení. Kromě peněz prezentovaných v pozvánce rozdávali také prémie za překonání traťového rekordu. Rozhodně svým přístupem nasadili pořadatelskou laťku hodně vysoko. Jestli bude nastavený trend pokračovat tak se nezbývá než těšit na další soutěže.