V Okříškách body i sele do Čechtína

Autor: Jirka - Hvězdoňovice (JJDragoun@seznam.cz), Téma: Třebíčská okresní liga
Vydáno dne 14. 06. 2005 (3338 přečtení)
Na druhé kolo Třebíčské ligy 2005 se sjela družstva ke koupališti v Okříškách, zúčastnilo se 21 družstev mužů a 6 družstev žen, počasí se konečně umoudřilo a tak jsme mohli vidět velmi pěkné útoky, i do \"mírného kopce\".

Jako první se na start postavili domácí, nebýt prostřiku na pravém proudu, jistě by jako vždy dali slušnou laťku pro ostatní družstva.


Další z favoritů nastoupili kluci z Přibyslavic, velmi pěkně rozběhlý útok dokončili časem 18.23s a šli tak na první místo. To však nemělo dlouhého trvání, protože na start se postavil Urbanov s \"esem v rukávu\", jinak řečeno s Milkou na levém proudu, výsledkem byl perfektní čas 17.57s (17.29L), ale nebyl všem dnům konec.

Páté se na start postavily Hvězdoňovice, slušně rozběhlý útok zakončili časem 18.22 a zařadili se o setinku před Přibyslavice na 2. místo.

Jako další z favoritů nastoupili Kožichovice \"A\", útok se jim však nepovedl podle jejich představ a časomíra se zastavila na čase 19.82s což v konečném pořadí znamenalo až 9. místo. Mnohem lépe se dařilo jejich kolegům z družstva \"B\" ti vyrovnali čas Hvězdoňovic.

Nejlepší útok dne přišel, až se na start postavil Čechtín, vše jim sedlo jak mělo, časomíra se zastavila na čase 17.46s a první místo, nutno podotknout že oba proudaři srazili na setinku přesně.

Následoval boj o zadní příčky, dokud se na start nepostavil jako 20. Sedlejov a co čert nechtěl, byl tu další čas 18.22s, již 3. v pořadí. Soutěž pak uzavíralo družstvo Budíkovic, dali opět 18ku a potvrdili tak, že o proti loňské sezóně, maji mnohem větší ambice a jistě toho ještě letos hodně ukážou (17.68L!).

Útok se nevydařil družstvům Litovan a Trnavy, po zaváhání na proudech a následné sprše diváků.

Po krátké pauze se vše chystalo na finále mužů, v pořadí Sedlejov, Kožichovice \"B\", Hvězdoňovice, Urbanov, Čechtín.
Bohužel už nepadali tak pěkné útoky jako v základním kole.
Nakonec se podařilo Čechtínu na jistotu čuníka uhlídat a odvést,
pak již zbývalo jen zkrátit trať pro ženy.

Nejlépe se dařilo opět ženám z Okříšek časem 21.08s (19.44P), hned za nimi ženy z Radonína časem 23.88, dále se již tak časově nedařilo ženám z Kožichovic a ze Starče a Přibyslavice a Heraltice svůj útok nesplnily.

Na závěr zbývá už jen pár komentářů k pořadatelům, soutěž byla organizačně perfektně zvládnutá, pěkně to odsejpalo, byla spousta věcných cen, parádní poháry a myslím že to pozvedla i kontrola délky hadic, kterou se tak může zamezit zbytečným spekulacím \"o krátkosti hadic\", doporučil bych ji i na ostatní soutěže! Bohužel jen nevím zda měli dobré pivko, byl jsem autem, ale každopádně se můžeme těšit na příští ročník.