"16" v Krušnohorské lize

Autor: Srbek Miroslav (mirasr@seznam.cz), Téma: Krušnohorská liga
Vydáno dne 20. 06. 2005 (4927 přečtení)
V sobotu 18.června 2005 pořádal SDH Chrášťany další soutěž KL 2005 v Dřemčicích. A stejně jako loni i letos se družstvům tato soutěž velmi povedla. Několik družstev si zlepšilo své osobní nejlepší časy a padla také první \"šestnáctka\" v Krušnohorské lize!!!

     Vůbec první \"šestnáctku\" (16,95 s) na severu Čech předvedli Štrbice v roce 2004 ve Světci, tato soutěž ale nebyla zařazena do KL. A tak Krušnohorská liga si musela na tu svou \"16\" počkat. A dočkala se právě v Dřemčicích, kde Lhenice \"A\" zaběhly útok za 16,86 s !!!

     Ráno před 10. hodinou, kdy soutěž měla naplánován začátek, se sjelo do Dřemčic celkem 20 družstev mužů a 4 družstva žen. Hojný počet diváků tak měl možnost vidět dostatek často kvalitních útoků, protože trať je velmi rychlá i přesto, že k terčům musí proudaři překonávat mírné stoupání.

     Na začátku soutěže se předvedla družstva mužů, která se soutěže KL zúčastnila poprvé, nebo se neúčastní moc často a některá družstva, která musela odjet o něco dříve. Moc se jim ale, až na pár výjimek, nedařilo, a tak např. Brozany n.O., Sulejovice, ale třeba i Lhenice B dosáhly časů přes 30 sekund nebo v případě Kostomlat p.M. neplatný pokus, kdy se jim zlomil savec.

     Kvalitnější časy přišly na řadu asi tak kolem 9.startovní pozice. Nejprve v podání Hůrek (18,44 s) první \"18\" na soutěži, a myslím, že i první \"18\" tohoto sboru. Pokud se pletu, prosím kluky z Hůrek za prominutí. Nakonec to ale byla také jediná osmnáctka tohoto dne. Po nich přišly na řadu Dřemčice a ukázaly, prakticky domácímu, publiku svůj nejlepší letošní čas 22,22 s. Se startovním číslem 12 šli na start Hrobce a odvezli si sice nepopulární bramborovou medaili, ale zato díky jejich vůbec prvnímu času pod 20 sekund (19,80 s). Bohužel to ale také byla jediná \"19\" dne. Další družstva se držela svého standardu a tak trochu překvapením byl jen čas Duchcova, jednoho z favoritů na přední místa, 21,10 s a 7.místo. Škoda jen zaváhání Chrášťanského \"B\", jehož pravý terč byl sražen za 21,42 s, ale levý až za 24,08 s a mladé naděje domácích tak přišly o lepší umístění, než \"jen\" 12.

     Chrášťany \"A\" přišly na řadu jako 18. a konečně se jim letos zadařilo, i když také stále ne bez pár chybiček při stříkání do terčů. Zlepšily si ale svůj nejlepší čas na 17,59 s. Škoda jen, že to byla znovu jediná \"17\" dne. Jak jsem již psal, že trať patří mezi rychlejší, tak také tento čas nezůstal dlouho nejlepší. Ihned po nich Lhenice \"A\" rozeběhly svůj zlatý útok. Proudaři se nemýlili a z první srazili terče za 16,86 s! Teoreticky tento čas mohly ohrozit ještě Štrbice \"A\", vedoucí družstvo celkového pořadí KL 2005, ale po fatální chybě na pravém proudu (nezapojené C) skončil tento favorit až na 16.místě s časem 31,11 s a bez bodu!

     Toto jejich zaváhání ale na druhou stranu pomohlo ke zdramatizování letošního ročníku. Štrbice totiž vedly tabulku s 21 bodovým náskokem na druhého. Po dnešní soutěži, ale už vedou právě před Lhenicemi jen o bod, a tak nakonec suverénní jízda za vítězstvím v KL 2005 se změnila v drama. Ale jen dobře pro soutěžící, diváky a celou Krušnohorskou ligu.

     V kategorii žen se boj o pohárová místa v IX. ročníku KL zúžil už jen na tři družstva - Duchcov, Unčín a Lhenice. Neboť loňský vítěz Chrášťany, znovu s novou soutěžící, nedokončil svůj pokus a letos už podruhé zůstal bez bodu. Chrášťany tak mají už jen velmi nepravděpodobnou šanci dotáhnout se na vedoucí trio.

     Na soutěži zvítězil Duchcov s časem 21,10 s, což, po posledních výkonech, už nepatří mezi ty lepší časy v KL. Druhé místo obsadil Unčín s časem 23,14 s a třetí Lhenice 24,93 s.

     Po kategorii žen přišlo na řadu ještě finále mužů na 2B \"O putovní pohár SDH Chrášťany\". 5 nejlepších družstev tohoto dne se utkalo o putovní pohár a lahev slivovice a další drobné ceny, převážně k jídlu :-). Diváci se tak ke konci soutěže bavili ještě dost atraktivními časy, které soutěž na 2B slibuje.

     Putovní pohár nakonec zůstal doma v Chrášťanech, díky času 14,59 s. Druhé místo obsadily Lhenice časem 15,67 s a třetí Hrobce 18,38 s. Další pak skončily Hůrky a poslední Štrbice B.

     Soutěž se, myslím, povedla velmi dobře, i když na konci kategorie mužů již došly klobásy a párky. Soutěžící a diváci se přesto velmi bavili.