Babice si přijely do Olšovce pro první místo

Autor: Jan Skopalík (jan.skopalik@seznam.cz), Téma: Velká cena OSH Přerov
Vydáno dne 24. 06. 2005 (4466 přečtení)
V sobotu 18.6. v Olšovci poblíž Hranic proběhla 5. soutěž Memoriálu Leopolda Koutného.Za slunečného počasí si přijelo zaběhat 21 družstev mužů a 6 družstev žen, což byl v probíhajícím ročníku zatím nejnižší počet.

Trať byla dobře připravená podobně jako o týden dříve při okresním kole. Terče byly z Radíkova. Na delší trati určené pro mužská družstva předvedlo první pěkný útok Hlinsko. Prostřik na pravém proudu však natáhl celkový čas na 20,69 sekundy. Hned následující Milotice předvedly lepší sehranost a přestože Béďa na pravém proudu působil unaveným dojmem, srazili terče v pěkném čase 19,32, který nakonec stačil na 3. místo. Důvod, proč je dobré nosit pořádnou výstroj při tomto sportu, ukázal pokus o provedení útoku v podání Drahotuš. Béčkař si nepočínal při natahování hadic dostatečně obezřetně, odměnou mu byl pořádný pohlavek od hadice B. Ani opětovné nasazení helmy však k splnění útoku nevedlo kvůli rozpojenému rozdělovači.

O něco lépe krotil hadice béčkař z Valšovic. O pokrývku hlavy nepřišel, ale opravdu nevím, jestli bych na ně zrovna zkoušel nasedat.

Jak natahovat vedení, aby proudům nechyběly potřebné metry ukázaly Babice ( VS), které dosáhly času 18,53 sekund a zvítězily.

Druhý nejlepší výkon dne - 18,62 předvedla Radkova Lhota. Strojník má přesné načasování, kdy dát vodu zřejmě opravdu v oku.


Paršovice letos předvádí stabilně rychlé časy. Tentokrát je o rychlejší čas, než 20,21 připravil přisávaný vzduch a lehčí prostřik od nového muže na pravém proudu.

Poslední platný pokus si připsalo Podhoří skrze nenapojení proudnice na levém proudu.

Jen o něco lépe si vedl Bezuchov, který zdá se opět začíná navštěvovat soutěže Velké Ceny. S vylétlou gumkou na proudnici při větší vzdálenosti od nástřikové čáry se na radíkovské terče opravdu špatně stříká......

Na zkrácené trati určené pro ženy stačil čas 25,10 na třetí místo. První stupně vítězů v tomto roce si tímto časem zajistila děvčata z Černotína.

Levému proudu z Hlinska místní trať opravdu nesvědčí. Podobně jako minulý týden nechala na terči drahocenné vteřiny znamenající celkové druhé místo 21,28.

Po hlavě do toho vletěla děvčata z Radkovy Lhoty. Útok zakončený sražením válečků v terčích pod 20 vteřin bohatě stačil na první místo.

Košařka se po útoku klidně mohla zúčastnit soutěže \"Miss mokrý dres\".

Průběh závodů byl poklidný, jen přestávka kvůli natažení bytelných terčů se mi jevila poněkud zdlouhavá. Co se týče zajištění pitného režimu, jídla a laskomin pro závodníky bylo vše v pořádku. Na bramboráčky byla trošku fronta, údajně to však stálo za to. Každou snahu o zpestření jídelníčku je nutno kladně ocenit.