Úherce opět vítězem sobotního závodu

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 27. 06. 2005 (3198 přečtení)
Po 14 dnech se Velkoppovický Kozel extraliga přesunula na celý víkend do okresu Přerov, konkrétně do Opatovic a Radíkova, kteří patří mezi tradiční pořadatele. O tom svědčí i návštěva 43 družstev mužů a 13 družstev žen.

V letošním roce se závody vrátily zpět na místní fotbalové hřiště, které procházelo v loňském roce rekonstrukcí. Přesto zůstal výškový rozdíl mezi základnou a prostorem u terčů, takže se běhalo mírně do kopce. Co však daleko více znepříjemnilo závody byl silný vítr, který foukal chvíli proti běhu závodníků, chvíli z boku. Tím byly do značné míry poznamenány soutěžní pokusy většiny družstev.

     V úvodu závodu si smůlu vybrali kluci z Kunčic, kterým odstřelilo levé céčko na rozdělovači. Babice netradičně startující v první desítce dosáhly času 18,70s.

       Čas, který v úvodu soutěže podle předchozích závodů extraligy nezaručoval velký bodový zisk, nakonec vzhledem k povětrnostním podmínkám stačil na pěkné 6. místo. Silnou druhou desítku nezahájily zrovna úspěšně Petrovice, když zdržení levého proudu na základně, znamenalo nedohanatelnou ztrátu a nedokončený pokus.

      Smůlu si vybral lídr letošní extraligy Plumlov, který dokázal v minulých dvou letech v Opatovicích zvítězit. Drobná smyčka na levém proudu a silný vítr znamenal prostřik levého proudaře. Úspěšnějšími pokusy se prezentovali mlaďoši z Nevcehle a také Žďár tentokrát s Milkou na levém proudu. Kluci z Nevcehle dokázali srazit terče v čase 18,65s. Žďárší pak ještě o něco lépe 18,49s. Comeback zaznamenalo po vynechání dvou závodů extraligy družstvo Radíkova, které se dokázalo zařadit o 2 setiny za průběžně vedoucí Žďár.

      Vedení žďárských borců ještě odolalo útoku Radíkova, ale specialisté  na sobotní závody družstvo z Úherců nedalo již v sobotu nikomu šanci a časem 17,91s suverénně zvítězilo. Výborně rozběhnutý útok dokázali proudaři zakleknout až na čáru nástřiku a chladnokrevně zakončit dobrým sestřikem.

     Do pořadí v první desítce promluvily ještě Neplachovice, které se shodným časem s Babicemi - 18,70s podělily o 6. místo. Pravidelně rovněž sbírá body družstvo Bašnice tentokrát za 8. místo a čas 18,76s. Družstva přerovského okresu dokázala bodovat kromě Velké ceny OSH-ČMS Přerov i do hodnocení extraligy. Kromě již zmíněného Radíkova si odvezl extraligové body Olšovec na 12. místě a Hlinsko - 1 bod za čas 19,52s a 15. místo. Vedoucí družstvo okresní ligy Radkova Lhota tentokrát zůstala bez bodu s neplatným pokusem. V závěru mužské kateogrie si řekli o příděl bodů kluci z Mniší - 18,69s, kteří již v minulosti dokázali ze zadních pozic atakovat nejvyšší příčky.

      Kategorie žen si přední pozice rozdělily družstva, která jezdí extraligu pravidelně. Bez účasti Výčap kralovaly na trati ženy z Kunovic, které časem 18,87s v opatovickém závodě zvítězily.

      Pěknými útoky se prezentují holky z Nevcehle, které se rovněž dokázaly dostat pod dvacet vteřin časem 19,67s.

      Na hranici dvacítky zůstaly Úherce - 20,01s. Extraliga v Opatovicích patří tradičně mezi pořadatelé, kteří zvládnou po všech stránkách udržet vysokou úroveň soutěže. Pochvala patří i na stranu rozhodčích, kteří drželi celou soutěž v mezích pravidel extraligy, včetně spravedlivého startování.


Petrovice

 


Plumov


Vlevo Radim i se zavřenýma očima


Žďár


Radíkov


Kunovice


Nevcehle


Úherce


Petrovice


Radíkov


Úherce


Valšovice


Pustkovec


Hlinsko


Opatovice