Plumlov obhájil loňské prvenství v Radíkově

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 27. 06. 2005 (3775 přečtení)
Po sobotním slunečném dni, přejela některá družstva na noc do sportovního areálu v Radíkově. Hodinová přeháňka bohužel neumožnila večerní projekci DVD extraligy 2004. Ráno se naštěstí počasí umoudřilo a celá soutěž proběhla bez deště.

Do Radíkova se sjelo podobně jako v loňském roce 49 družstev mužů a 13 družstev žen. Soutěž byla zahájena v 9 hodin a první družstva vyběhla ještě na morký trávník, který v průběhu dne vysychal.

       První solidní pokus předvedlo třetí startující družstvo ze Šarov, kteří srazilo válce na radíkovských terčích za 18,52s. Kdo zná terče z Radíkova, tak ví, že na jejich rychlé shození musí být co nejblíže u čáry, jinak se čas potřebný na jejich sestříknutí výrazně prodlužuje. Úherce - vítězové všech sobotních závodů extraligy v letošním roce, zatím marně hledají taktiku, kterak uspět v nedělních soutěžích.

       Tentokrát prostřik na obou proudech znamenal čas 18,27s a 7. místo. Přesto jejich útok lahodil oku diváka, protože Úherce jdou vždy na vítězství.  

     Útok na čelní pozice předvedly Vacenovice, které výborným sestřikem z dálky zastavily časomíru  v čase 18,13s. Dvanácté startující Nevcehle se pokusily zdolat hranici 18s, která zatím vždy znamenala umístění na stupních vítězů. Čas 18,08s stačil v konečném hodnocení na 5. místo. S tradiční 15kou se postavil na start Plumov, který měl ze soboty co doháněť, když se jeho náskok v celkovém pořadí na druhé Úherce ztenčil jen na rozdíl 4 bodů. Plumlov ovšem ukázal, že sobotní výkyv výkonnosti byl ojedinělý a stanovil nový rekord trati v Radíkově na hodnotu 17,39s. Po Plumlovu startující Žďár zůstal jen o 5 setin nad hranicí 18 sekund a zasloužil si celkové 4. místo. Jak jsem již předeslal v článku k sobotní extralize v Opatovicíh zahájil tentokrát Radíkov na domácí půdě úspěšný návrat na extraligovou scénu v podobě času 17,93s a celkovým bodových úhrnem za víkend 30 bodů.

      To, že letošní extraliga je velice vyrovnaná a špička není jen z úzkého okruhu favoritů potvrdilo družstvo mužů z Prchalova, kteří napálil svůj útok jak jej nejlépe umí a shodily válce v čase 17,76s. Do první desítky opět dobře rozběhnutým útokem zahrozilo družstvo z Mniší - 18,31s. Přerovská družstva si v neděli kromě Radíkova zisk extraligových bodů bohužel nepřipsala. Nejblíže jim byly Valšovice, Výkleky a Radkova Lhota s časy 19,00s, 19,10s, 19,26s.

       Jestliže v mužské kategorie jsme měli možnost vidět nádherné souboje jednotlivých družstev, pak o ženské kategorii to platí dvojnásob. Neúspěšný pokus si zapsaly do výsledků Úherce, které byly diskvalifikovány za nenašroubovaný koš. Nebyly ovšem jediné komu se v Radíkově nedařilo. Vedoucí družstvo Kunovic rozběhlo svůj útok výborně, ale vytrhnutá koncovka z ruky proudařky znamenala konec nadějím na dobré umístění.

      Skvěle se do svého útoku pustily děvčata ze Lhotek, které dokázaly rozsvítit světla terčů na čase 18,34s. Na paty jim šlapaly Nevcehle, které stabilními výkony přeskočily v průběžném hodnocení Výčapy, a dosáhly čas 19,01s.

       Jsem velice rád, že k nám zavítaly holky ze Staré Vsi, pro které to byl letos první extraligový závod. Jenže i přesto, že nikdo netušl v jaké formě přijely, předvedly famozní výstřik 15,4s.

       I přes výrazným prostřik na levém proudu dokázaly zvítězit za 18,13s. Velice pěkný výkon ukázala i Vitka Brněnec, která zaběhla 19,17s a skončila nakonec na 4. místě.

       V celkovém hodnocení si první příčku upevnil Plumlov, který má po neděli 86 bodů. Na druhém místě se drží Úherce s 71 body, které ale dotahuje družstvo Žďáru ztrácející pouhý bod. S odstupem na tuto trojici bojují Nevcehle a Vacenovice. V ženské kategorii vedou nyní Kunovice s 37 body. Při neúčasti Výčap se dostaly Nevcehle na druhou příčku. Třetí Výčapy si drží ještě mírný náskok před družstev z Úherců a Lhotek.