Čechtín v Kožichovicích opět bral maximum a vede o 36 bodů!

Autor: Jirka - Hvězdoňovice (JJDragoun@seznam.cz), Téma: Třebíčská okresní liga
Vydáno dne 11. 07. 2005 (3520 přečtení)
v Neděli 10.7.2005 se družstva Třebíčské ligy sjela do Kožichovic na silně podmáčenou trať po 3 dnech neustálého deště, ač se počasí pro závod umoudřilo, na časech se to výrazně podepsalo a to hlavně díky silné vrstvě bláta mezi startovní čárou a základnou. Přijelo 25 družstev mužů a 5 družstev žen.

Jako první se začalo připravovat domácí \"Áčko\" ale útok se jim nepovedl, stejně jako druhým Hvězdoňovicím se jim nepovedlo dokončit. Jako třetí šly na start Litovany a po řadě neúspěchů se konečně zadařilo 19.60 a 3. místo, ihned po nich domácí \"Béčko\" ukázalo že pro domácí přece jen nějaký bodík zůstane, čas 19.93 znamenal 5. místo. v polovině silné první desítky startovaly Okříšky, s mojí maličkostí na levém proudu čas 19.83 znamenal bramborovou medaili.

Po průměrném výkonu Sokolí a domácích mladíků se na start postavil Urbanov, tentokrát jako jediný zástupce Jihlavského okresu s časem 20.00 obsadil 6. místo.

Druhou desítku pak začínali kluci z Čechtína, vyhráli 3 z 5 závodů v lize a jistě si věřili i na 4. vítězství a stalo se, čas 18.92 a 1. místo i hned po nich však nastoupil další \"Favorit\" Kouty \"F\", \"kluci jistě pilně trénovali\" a vyplatilo se 20.41 a 7. místo.

Pak došlo i na trošku sporné momenty, po zlepšujícím se družstvu Čechtína B, nastoupila Trnava, útok byl velmi pěkný, ovšem pozdě sešroubované savice znamenaly červený praporek. Další pěkný útok se konal na začátku 3. desítky, když nastoupilo družstvo Budíkovic, dali 19.36 a to je posunulo hned za Čechtín na 2. místo. Posledním kdo útok nedokončil byl Lipník.

Ihned po skončení základního kola se chystalo domácí \"Béčko\" na finále, na dané podmínky pěkný útok zakončili časem 19.82, po nich nastoupily Okříšky, za které jsem se opět proběhl na levém proudu a časem 19.36 jsme se vyhoupli na čelo finálové soupisky, jako další šly Litovany, ale nespojené savice zhatily veškeré naděje, Budíkovicím se rovněž nedařilo, čas 20.07 je řadil až za Kožichovice. Jako poslední šel Čechtín, bohužel zaváhal u základny pravý proudař a aby tomu nebylo málo, vyskočilo béčko z rozdělovače, nu a čuník tak jel do Okříšek.

Ihned po zkrácení tratě začla soutěž žen. Nejrychlejší útok předvedly Okříšky, které si tak okořenily úspěch z finále mužů. ve vteřinovém závěsu skončily rozjíždějící se holky z Čechtína a  z Radonína, Bramborová zbyla na holky z Přibyslavic a poslední pěkné páté místo zbylo pro domácí.

I když trať nebyla lehká, pořadatelé soutěž tradičně zmákli a zajistili aby byla aspoň pro všechny stejná, občerstvovací stanice také fungovala a tak se můžeme těšit na příští soutěž v Kožichovicích.

Na závěr bych se rád opět podělil o jednu internetovou adresu, a to sice SDH Předín, i když se tentokrát okresní ligy nezúčastnil, myslím, že jejich stránky stojej za nahlédnutí www.sdhpredin.com