Za deštivého počasí padla jediná sedmnáctka

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 12. 07. 2005 (3272 přečtení)
Pouze jeden závod Velkopopovický Kozel extraligy ČR v požárním útoku konaný ve Vacenovicích hostil o tomto víkendu 45 družstev mužů a 9 družstev žen.

Na skvěle připravený trávník vyběhl tým Letohradu Kunčic a stanovil úvodní čas závodu na 18,55s. Téměř celým závodem provázel závodníky a diváky vytrvalý déšť, který měnil v průběhu závodu svou intenzitu.

Diváci však mohli sledovat celé dění pod střechou tribuny místního stadiónu.

Zatím smůlu provázející Bohdalín zahrozil v úvodu závodu pěkným pokusem, kdy pravý proud dokázal srazit terč za 17,08s. Bohužel stejný sestřik neukázal jeho kolega na levém proudu a tak výsledný čas 18,41s stačil v konečném hodnocení na 5. místo.

S tradiční jedenáctkou vyběhli na start Petrovice s již zdravým pravým proudařem. I když jeho běh nebyl ještě na 100%, pokus Petrovic jako jediný dokázali proudaři proslavení výborným sestřikem srazit terče za 17,73s. Na soutěže extraligy zavítali muži z Nevcehle B, kteří předvedli výborný výkon a pomalu prolamují komplex extraligy. Milka dosáhl na levém terči sražení za 17,88s. Vedoucí tým extraligy Plumlov opět nepřekvapil a jistým útokem s drobným prostřikem na levém terči bral 2. místo a 17 bodů - 18,20s. Druhý dech nabral Radíkov, který navázal na úspěšný předcházející víkend, kde bodoval dvěma třetími místy. Ve Vacenovicích to bylo tentokrát těsně pod stupni vítězů - 4. místo s časem o 18,23s - 2 setiny horším od třetího. Na levém proudu byl zaznamenám nejrychlejší sestřik dne s hodnotou 17,06s.

Ne všem se ale dařilo podle svých představ. Neplachovice již podruhé letos problémy na koši. Babice si zapsaly Nko kvůli technické závadě, když sání karburátoru nasálo igelit, chránící elektriku nadupaného stroje před deštěm.

Zpestřením byly atrakce Velkopopovického Kozla, které si mohli vyzkoušet jak soutěžící, tak diváci. Nejlepší výkony pak byly odměněny dárky od Kozla.

V kategorii žen se po absenci na posledních dvou extraligových víkendech objevily děvčata z Výčap. Tentokrát však jejich čas 18,63s stačil až na 3. místo. Na bedně se nyní pravidelně zabydlely Nevcehle, které dotáhly vedoucí Kunovice na rozdíl jediného bodu.

Jejich sobotní útok zastavil časomíru vyrovnaným sestřikem na čase 18,36s.

Prvenství a originální mikiny vyrobené jen pro vítěze hasičských závodů si tentokrát odvezlo do Plzně družstvo děvčat z Úherců - 18,32s.

 

V celkovém hodnocení navýšil Plumlov svůj náskok na 24 bodů. Úherce ve Vacenovicích nebodovaly a tak se před ně dostal Žďár se součtem bodů 79. Petrovice si vítězstvím polepšily o 2 příčky a okupují nyní 4 pozici. Výraznější posun pak zaznamenal ještě Radíkov ze 13. příčky na 9. místo.