Petrovice dotahují Plumlov

Autor: Roman - Radíkov (romik@firesport.cz), Téma: Extraliga ČR
Vydáno dne 29. 07. 2005 (2452 přečtení)
V neděli se závody Velkopopovický Kozel extraligy přesunuly do Plumlova, vítěze loňského ročníku extraligy. Na start se postavilo 45 družstev mužů a 12 družstev žen.

Rozjezd soutěže byl trochu pomalejší, když s osmičkou startující Nevcehle dali první osmnáctku - 18,10s.

Po nich startující Vacenovice zaběhli jen těsně za Nevcehlí - 18,19s. Trať v Plumlově je sice mírně z kopce, ale nabíračka je naopak do mírného kopečka, takže výstřiky nedosahovaly nijak zázračných hodnot.

V kompletní sestavě s tradiční jedenáctkou se pořádně rozběhli kluci z Petrovic do útoku.

Výsledkem bylo pokoření rekordu tratě, který má nyní novou hodnotu 17,52s. Bohdalín už v sobotu vystrkoval růžky a v neděli jen potvrdil své kvality. Za čas 17,63s si odvezl nevděčné 4. místo. Nebezpečně zahrozily svým útokem Šarovy a moc nechybělo, aby fikli i čas Petrovic. Útok 17,55s zvedl nejednoho diváka z lavičky. Domací Plumlov s mírně horším nabráním neposlal vodu dopředu jak by si představoval. Větší chybou, která se však podepsala na výsledném čase, bylo uklouznutí pravého proudaře. Výsledný čas 18,40s a až 11. místo. Slabý bodový víkend zaznamenal Žďár - 18,67s. O nadcházejícím víkendu si budou chtít doma jistě zlepšit reputaci, takže uvidíme. Pěkně rozběhlý útok Radíkova s výstřikem 16,60s přibrzdil až sestřik na pravém terči v 18,89s. Pěkný útok s rezervami ukázaly Neplachovice, kterým jen pár setin chybělo na čas pod 18s - 18,07s. O bodový příděl si řekli chlapi z Úherců s profi předky Sašou Matouškem a Jurou Hrčkem. Terče se jim podařilo srazit těsně nad hranicí 18s - 18,01s. Do první desítky se ještě vtěsnalo tradičně startující v druhé polovině startovního pole družstvo Mniší.

Desítku uzavřel Břevenec se zajímavými mezičasy voda 10,0s, výstřik 17,80s, výsledný čas 18,32s.

V ženské kategorii svůj systém start-cíl aplikovaly Výčapy, když prvním útokem za 17,79s zvítězily. Na dalších místech se ale děly věci.

Překvapením jistě bylo 2. místo Loukova s časem 19,04s.

Ani třetí Černovice nejezdí pravidelně extraligu a tak pěkných 19,21s bylo pro některé překvapením.

Na Úherce \"zbylo\" jen 4. místo za rovněž pěkný čas 19,67s.

Soutěž v Plumlově má od samého počátku velmi vysokou úroveň. O tom svědčí i stabilní vysoká účast družstev. Jedinou drobnou výtkou je výkon startéra, který nevyčkával až je družstvo úplně v klidu. V celkovém hodnocení se dotáhly Petrovice na rozdíl 26 bodů a okupují druhou pozici. Žďár se propadl na 4. příčku. Na třetím se drží Úherce. Na páté z osmého poskočil Bohdalín. Radíkov se po sobotním vítězství posunul na 5. místo, ale nulový přísun bodů jej vrátil zpět na 9. místo. V ženách si Výčapy drží  první pozici. V těsném závěsu o pouhé dva body holky z Kunovic. Třetí jsou pak se ztrátou 4 bodů na Kunovice  děvčata z Nevcehle.