V Březolupech NPečka, ve Véskách opět o setiny

Autor: Petr Kropáč (petrhori@seznam.cz), Téma: VC Uherské Hradiště
Vydáno dne 11. 08. 2005 (3206 přečtení)
V něděli 31.7.2005 se uskutečnila pohárová soutěž v Březolupech. Konala se zde vůbec poprvé a to na travnaté louce za místní pálenicí. O týden později 7.8.2005 se uskutečnila tradiční soutěž ve Véskách na skrácené vedení B. V Březolupech byla pastva NPéček a ve Véskách zase boje o setina.

V Březolupech na místní travnaté louce, která byla značně nerovná a soutěžícím foukal nepříjemný vítr z boku jsi nejlépe vedly hasiči z Kněžpole kteří časem 19.51sec soutěž vyhráli. Druhé místo a čas 20.29 si odvezli kluci z Bojkovic a bronzové umístnění patřilo hasičům z Tučap za čas 20.46sec. Smůlu v závodě měly Vésky, boční vítr nepřál a byl z toho čas až 37.63sec a 14.místo, smolný závod si opět připsaly Mistřice u kterých zachyboval rozdělovč na základně a dosažený čas 32.23 je zařadil na 11.místo. Byly k vidění dále z favorizovaných družstev neplatné pokusy družstev Částkov, Šarovy, Velký Ořechov, Držková atd....

Mezi ženami zvítězil Loukov s časem 21.20sec. druhá pozice patřila družstvu Velký Ořechov a třetí skončily domácí ženy Březolup.

 

Soutěž ve Véskách rozjeli domácí borci ale po chybě na rozdělovači si zapsali do výsledkové listiny N. Třetí na startu ale druzí v kategorii muži se ukázali hasiči z Mistřic kteří se prezentovaly časem 16.76sec který jim přisoudil 3.místo. O jednu setinu a tudíž s časem 16.75sec skončili na druhém místě domácí Vésky B. Prvenství a jistoti vítězství letošního ročniku VCUH si zajistilo Kněžpole, které s těmeř 2sec prostřikem na levém proudu soutěž vyhrálo o 2setiny před Véskami B časem 16.73sec.Čtvrté překvapivě skončily Kunovice a páté Dolní Němčí. Družstvo z Velkého Ořechova bylo ještě před startem Diskvalifikováno za porušení pravidla VCUH ohledně půjčování závodníku, družstvo šlo na konec mimo soutěž a dosáhlo času 16.34sec. který by jim zajistil vítězství.

Mezi ženami dominovaly ženy z Mistřic časem 21.27sec, druhé byly ženy Velkého Ořechova s časem 23.37sec a o pouhé 2setiny skončily třetí ženy Bílovic.