17sec začátek v Kunovicích!!

Autor: Petr Kropáč (petrhori@seznam.cz), Téma: VC Uherské Hradiště
Vydáno dne 24. 04. 2007 (4765 přečtení)
Krásně prosluněná neděla 22.dubna 2007 patřila uvodnímu závodu VC UH v Kunovicích, kde se za těchto podmínek sjelo 25.mužských a 4.ženské družstva plus dva zastupci dorostu a dorostenek. Nato že se jednalo o ůvodní závod v okolí bylo vídět dosti pohledných pokusů ale i to že něktří pojaly Kunovice jako první jarní trénink .

Mužskou část odstartovaly domací Kunovice, ale bohužel se jim na domací půdě vůbec nedařilo a svůj pokus nedokončily. Jako druhé se představily Mistřice které hned nasadily jeden z lepších časů dne a to 18.34sec, který stačil na 4.místo. 

Po Mistřicích se na startu ukázal obhájce vitězství VC Uh pro rok 2006 Vésky, a všem ukázal že z loňské formy nic neztratil a c časem 17.52sec suveréně zvítězil.

Dále do předních pozic promluvil Vlkoš(HO) který dosáhl času 18.06sec a zařadil se celkové na 3.místo.

Jako poslední startující se předvedly Vrbětice(ZL)se svým špičkovým strojem a zastavily časomíru na druhém čase dne a to v hodnotě 17.92sec. Trošku hořkosti si musely v tomto závodě vypít hasiči z Kněžpole kteří zaostali za čtvrtými Mistřicemi o pouhé 2setiny sekundy a s časem 18:36sec obsadily 5.místo.

Dále s časem 19.05sec na 6.místě skončil Velký Ořechov B(ZL),

 7.místo patřilo prozměnu Vlkošu B(HO) s časem 19.70sec, 8.místo pak braly hasiči Velkého Ořechova(ZL), 9.místo a jako čtvrtý tým uhersko hradištska byl Částkov v čase 19.87sec.,

 a první desítku uzavřel Pterov(HO) s časem 20.13sec. Smůlu si vybralo družstvo Mistřice B,kterým praskla hadice B a následně přišlo k poranění člena.

Smolný závod měly taky hasiči z Brumova(ZL) který svůj pokus nedokončily kvůli nedotažení hadic k potřebné vzdálenost ke sražení terčů(podle toho co jsem zaslechl tak šel na rozdělovači nový kluk)

 

V kategorii žen vévodily devčata z Hrubé Vrbky(HO) v čase 20.27sec., dále zbývající družstva žen se nevyhla chýbám a tak druhé místo patřilo ženám z Mistřic za čas 24.41sec

 a třetí skončily ženy z Petrova ( HO) s časem 26.54sec. Ženy z Vlčnova se do soutěže nezapojily pro zranéní své členky ještě před startem.

 

Ze stejného důvodu nebylo možno zhlédnou ani družstvo dorostenek z Vlčnova, ale zato Vlčnovští dorostenci se ukázaly ůtokem v čase 37.17.sec..

 

VC UH má své pokračování až 24.6.2007 v Dolním Nemčí.